×

Kształcenie Informacje o szkoleniach, kursach i konferencjach zewnętrznych

Bezpłatne szkolenia symulacyjne z zakresu posługiwania się technikami endoskopowymi

Szanowni Państwo, 
informujemy, że Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego rozpoczęło rekrutację na bezpłatne szkolenia symulacyjne w zakresie posługiwania się technikami endoskopowymi, dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. 
 
Zgłoszenia Uczestników/Uczestniczek do projektu „Nowoczesne standardy kształcenia doskonalącego lekarzy specjalistów w wybranych specjalizacjach zabiegowych ze szczególnym wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań informatycznych", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Oś priorytetowa I Umiejętności; Działanie 1.1 Współpraca ponadnarodowa (umowa nr UDA-FERS.01.01-IP.02-0001/23), będą przyjmowane od 25.06 do 08.08.2025 r.  
 
Szkolenia przeznaczone są wyłącznie dla lekarzy i lekarek posiadających tytuł specjalisty w jednej z wymienionych dziedzin: 
 
    • choroby płuc 
    • choroby płuc dzieci 
    • alergologia 
    • otorynolaryngologia 
    • otorynolaryngologia dziecięca 
    • anestezjologia i intensywna terapia 
    • położnictwo i ginekologia 
    • ginekologia onkologiczna 
    • chirurgia ogólna 
    • chirurgia dziecięca 
    • chirurgia onkologiczna 
    • gastroenterologia 
    • gastroenterologia dziecięca 
    • urologia 
    • urologia dziecięca 
    • ortopedia i traumatologia narządu ruchu 
    • intensywna terapia 
    • pediatria
    • medycyna ratunkowa 
    • kardiologia
      •  
       
       
      W rekrutacji na szkolenia obowiązuje kolejność zgłoszeń.  
      Liczba miejsc szkoleniowych jest ograniczona. 
       
      Wszystkie informacje o projekcie oraz rekrutacji znajdą Państwo na stronie https://www.cmkp.edu.pl/projekty-ue/fers2 
       
       
    • Zgłoszenia na kurs przyjmowane będą przez Serwis obsługi projektów unijnych CMKP dostępny pod adresem https://eu.cmkp.edu.pl 
       
    • W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: 
      Ewelina Białobrzeska – ewelina.bialobrzeska@cmkp.edu.pl, tel.: 22 56 93 890 (kwestie formalne); 
      Karolina Zabuska – karolina.zabuska@cmkp.edu.pl, tel.: 22 56 93 799 (kwestie formalne); 
      Karolina Włodarczyk – karolina.wlodarczyk@cmkp.edu.pl (kwestie merytoryczne). 
       
      Serdecznie zapraszamy 
       
       
       
      Logo_stopka_PL_2.png

Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Akademii Kontroli Zakażeń

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Akademia Kontroli Zakażeń, która odbędzie się w dniach 25–26 września 2025 roku w hotelu Sound Garden Warszawie.

To jedno z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych w Polsce poświęconych diagnostyce, kontroli i leczeniu zakażeń. Program został opracowany z myślą o lekarzach, pielęgniarkach, diagnostach laboratoryjnych, epidemiologach i specjalistach ds. zapobiegania zakażeniom, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.

 

Komitet naukowy konferencji tworzą autorytety w dziedzinie mikrobiologii, epidemiologii i kontroli zakażeń – członkowie Zarządu Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych.

To gwarancja najwyższego poziomu merytorycznego, aktualności prezentowanych danych i praktycznego podejścia.

➡️ Sprawdź szczegóły i zarejestruj się: http://www.akademiazakazen.pl

 

Dlaczego warto wziąć udział?

Kompleksowy, aktualny program obejmujący m.in.:

Zaproszenie na II Międzynarodową Konferencję Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej

Center for Medical Studies wraz z Center for American & European Studies zaprasza do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Stomatologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

 

Głównym założeniem Konferencji jest przekrojowa dyskusja na temat osiągnięć i wyzwań stomatologii i chirurgii szczękowo-twarzowej – dziedzin medycyny zajmujących się szeroko pojętym funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz tkanek ją otaczających, a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka.

 

Konferencja odbędzie się w sobotę 19 lipca 2025 między 09:00 a 15:00 w formie online na platformie Microsoft Teams.

 

Długość Konferencji zależy od liczby prelegentów. W razie wysokiej liczby zgłoszeń zastrzegamy możliwość przedłużenia Konferencji także na niedzielę 20 lipca 2025.

 

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako prelegent ? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 8 lipca 2025.

 

Chcesz uczestniczyć w konferencji jako słuchacz ? Zarejestruj się do 11 lipca 2025.

 

Więcej informacji o konferencji (w tym formularze rejestracji) znajdziesz pod linkiem:

https://www.cfasofficial.com/pl/konferencje/2nd-international-conference-on-dentistry-and-maxi

 

 

Zaproszenie na IV Ogólnopolski Kongres Prawa Medycznego

Center for European Studies i Center for American Studies zapraszają do czynnego i biernego udziału w IV Ogólnopolskim Kongresie Prawa Medycznego

Głównym założeniem Kongresu jest dyskusja na temat szeroko pojętego prawa medycznego, tak z perspektywy historycznej, jak i współczesnej.

Poruszymy zagadnienia prawa medycznego o charakterze krajowym (prawo i praktyka medyczna w Polsce), europejskim i międzynarodowym. Podejmiemy zagadnienia prawa medycznego od strony teoretycznej i doktrynalnej. Prezentacje dotyczyć mogą również zagadnień o charakter aksjologicznym i etycznym.

 

 Konferencja odbędzie się w sobotę 19 lipca 2025 między 9:00 a 16:00 w formie online na platformie Microsoft Teams.

 

Chcesz wystąpić z prezentacją na kongresie jako prelegent ? głoś abstrakt swojej prezentacji do 8 lipca 2025 roku.

 

Chcesz uczestniczyć w kongresie jako słuchacz ? Zarejestruj się do 13 lipca 2025 roku.

 

Więcej informacji o konferencji (w tym formularze rejestracji) znajdziesz pod linkiem:

 

https://www.cfasofficial.com/pl/konferencje/iv-ogolnopolski-kongres-prawa-medycznego

 

V Kongres Młodej Nauki - PRZEDŁUŻENIE TERMINU

Szanowni Państwo, 
powoli dobiega końca rejestracja referatów i posterów na V Kongres Młodej Nauki, jednak w związku z bardzo dużym zainteresowaniem, zdecydowaliśmy o przedłużeniu zgłoszeń do 25 czerwca!  
 
V Kongres Młodej Nauki odbędzie się w dniach 17-19 lipca na Uniwersytecie Gdańskim.  
Rejestracja jest możliwa po przejściu na stronę  Lista paneli – Kongres Młodej Nauki 
Do paneli można zgłaszać referaty, natomiast postery należy zgłaszać do sesji posterowej. 
W tym roku uczestnicy będą mieli możliwość zgłoszenia swoich referatów do rekordowej liczby, aż 109 paneli z różnych dziedzin nauki.  
V Kongres Młodej Nauki to wyjątkowa okazja dla młodych naukowców, aby zaprezentować wyniki badań, podzielić się swoimi tezami i nawiązać cenne kontakty naukowe. Wydarzenie ma międzynarodowy i multidyscyplinarny charakter, łączący różnorodne dziedziny naukowe. 
Zachęcamy do zgłaszania publikacji pokonferencyjnych do Czasopisma "Progress. Journal of Young Researchers", wydawanym przez Uniwersytet Gdański od 2017 roku. Zasady zgłaszania oraz recenzji zgłoszonych artykułów znajdują się na stronie internetowej czasopisma [https://czasopisma.bg.ug.edu.pl/index.php/Progress/about/submissions
Koszt uczestnictwa w Kongresie wynosi 550 zł. W ramach opłaty zapewniamy uczestnikom materiały konferencyjne, pełne wyżywienie oraz możliwość udziału we wszystkich zaplanowanych punktach programu. Możliwe jest zakwaterowanie po preferencyjnej cenie (43,20 zł za osobo-dobę netto) w domach studenckich Uniwersytetu Gdańskiego w Oliwie.  
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi Kongresu oraz rejestracji na naszej stronie internetowej (https://kongresmlodejnauki.ug.edu.pl/).  
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, nasz zespół jest do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail kongresmlodejnauki@ug.edu.pl.  
W sprawie faktur, płatności, rozliczeń prosimy o kontakt mailowy kongresfaktury@ug.edu.pl
 
Z niecierpliwością wyczekujemy Państwa udziału w V Kongresie Młodej Nauki i mamy nadzieję, że będzie to czas owocnej naukowej wymiany i rozwoju. 
 
Zapisy dla referujących kończą się 25 czerwca
Serdecznie pozdrawiamy, 
Komitet Organizacyjny 
V Kongresu Młodej Nauki 
 
 
 

Zaprosznie na Pierwsze w Polsce Forum Opieki Zintegrowanej

 

W dniach 10–11 października 2025 r. w Warszawie odbędzie się pierwsze w Polsce Forum Opieki Zintegrowanej – ogólnopolska konferencja naukowo-edukacyjna, która po raz pierwszy w tak szerokim ujęciu podejmuje temat opieki zintegrowanej.

 

Wydarzenie zgromadzi ponad 400 lekarzy, pielęgniarek oraz menadżerów placówek medycznych  z całego kraju. Organizatorem Forum jest Vicommi Media oraz Zakład Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, a jego znaczenie potwierdzają uzyskane patronaty honorowe, których udzielili: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Senacka Komisja Zdrowia, Federacja Porozumienie Zielonogórskie, Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz Zakład Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Twórcą i przewodniczącym Komitetu Naukowego Forum jest dr hab. n. med. Jarosław Woroń, jeden z najbardziej cenionych w Polsce specjalistów w dziedzinie farmakologii klinicznej. Profesor Woroń kieruje Zakładem Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie, pracuje także jako starszy asystent w Szpitalu Uniwersyteckim. Znany jest jako wybitny dydaktyk, autor licznych podręczników akademickich i publikacji naukowych dotyczących farmakoterapii, leczenia bólu, interakcji lekowych i antybiotykoterapii. Regularnie pełni funkcję konsultanta w zakresie farmakoterapii i antybiotykoterapii oraz biegłego sądowego. Jego wykłady cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

  • Wierzę, że to spotkanie stanie się przestrzenią prawdziwej interdyscyplinarnej współpracy, a zdobyta wiedza i inspiracje będą mogli Państwo wykorzystać już następnego dnia – w codziennej praktyce klinicznej, w gabinetach, szpitalach i ośrodkach opieki - mówi dr hab. n. med. Jarosław Woroń.

 Dlaczego warto wziąć udział?

Bogaty program merytoryczny, w tym m.in.:

  • Koordynowana opieka nad pacjentem z wielochorobowością
    • Nowe modele współpracy między POZ, AOS i opieką szpitalną
    • Rola pielęgniarek i farmaceutów w systemie opieki zintegrowanej
    • Praktyczne aspekty pracy zespołów interdyscyplinarnych
    • Geriatria, choroby przewlekłe i zdrowie psychiczne – wyzwania i dobre praktyki
    • Nowoczesne technologie wspierające opiekę nad pacjentem
    • Wystąpienia wybitnych ekspertów, prezentacje badań i studiów przypadków
    • Warsztaty praktyczne prowadzone przez doświadczonych specjalistów
    • Dostęp do wystawy innowacyjnych rozwiązań
    • Networking i wymiana doświadczeń między środowiskami medycznymi

 W cenie biletu:

✔ Udział we wszystkich wykładach i warsztatach
✔ Imienny certyfikat z punktami edukacyjnymi
✔ Dostęp do wystawy innowacyjnych rozwiązań
✔ Nielimitowane przerwy kawowe
✔ Lunch w formie bufetu (dzień pierwszy konferencji)

 

 

Serdecznie zapraszamy do rejestracji: www.forumoz.pl

 

 

 

 

Materiał edukacyjny w formie webinarium nt. przemocy wobec dzieci

Warsztaty EKG, 31.05.2025

Szanowni Państwo, są jeszcze wolne miejsca na "Warsztaty EKG" w sobotę 31 maja br. od godz. 9.00.

Miejsce spotkania: siedziba Izby, ul. Danielewskiego 6 w Toruniu. Zapraszamy lekarzy stażystów, rezydentów i specjalistów zainteresowanych tematyką EKG.

Prelegentami będą specjaliści kardiologii i chorób wewnętrznych, którzy po części teoretycznej omówią praktyczne aspekty i przypadki kliniczne.

- telefonicznie  601651040,

- e-mailem: a.lis@hipokrates.org

 

Do zobaczenia na warsztatach!

Ewelina Górska-Czpak

Przewodnicząca Komisja Doskonalenia Zawodowego i Kształcenia KPOIL

Kurs "Publikowanie bez tajemnic" - możliwość zdobycia punktów edukacyjnych

Szanowni Państwo,

 

W imieniu organizatorów Kursu „Publikowanie bez tajemnic” zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji na temat kursu dotyczącego prezentowania wyników badań naukowych lekarzom zainteresowanym zdobyciem punktów edukacyjnych przyznawanych za kształcenie ustawiczne.

Kurs „Publikowanie bez tajemnic” został zaakceptowany przez Naczelną Izbę Lekarską i umożliwia uzyskanie łącznie 24 punktów edukacyjnych. Punkty te można zdobywać zarówno za udział w całym kursie,
jak i za udział w pojedynczym szkoleniu (każde szkolenie to 6 punktów edukacyjnych).

 

Kurs „Publikowanie bez tajemnic” uczy skutecznego dzielenia się wiedzą naukową oraz przygotowywania publikacji zgodnie z obowiązującymi standardami. Podkreśla znaczenie publikowania w recenzowanych czasopismach naukowych, a także rozwija umiejętności krytycznego czytania i oceny publikacji innych autorów. Uczestnicy zdobywają wiedzę o kluczowych aspektach procesu wydawniczego, współpracy
z recenzentami, analizie metodologii i wyników badań. Dodatkowo kurs zapewnia podstawy statystyki niezbędne do prawidłowej interpretacji i prezentacji wyników badań naukowych.

 

Zakres kursu obejmuje następujące szkolenia:

 

  1. Podstawy pisania publikacji naukowych w zakresie medycyny i nauk pokrewnych – czas trwania 6 godzin (6 punktów edukacyjnych).
  2. Jak rozumieć statystykę medyczną – czas trwania 6 godzin (6 punktów edukacyjnych).
  3. Publikowanie i współdzielenie danych w badaniach naukowych – czas trwania 6 godzin (6 punktów edukacyjnych).
  4. Krytyczne czytanie publikacji naukowych w zakresie medycyny i nauk pokrewnych – czas trwania 6 godzin (6 punktów edukacyjnych).

 

Szczegółowy program szkoleń oraz informacje o wykładowcach są dostępne na platformie szkoleniowej Akademii Komunikacji Medycznej
akademiakomunikacjimedycznej.com/kursy/2-publikowanie-bez-tajemnic

Zaproszenie na I Wakacyjną Konferencję Pielęgniarek i Lekarzy

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam na szkolenie prawne szkolenie dla Lekarzy i Pielęgniarek, prowadzone przez doświadczonych prelegentów.

 

Bezpieczeństwo personelu medycznego zawsze  stanowi kluczowy element funkcjonowania systemu. Podczas tej konferencji będą omawiane zagadnienia mające bezpośredni wpływ na codzienna prace pielęgniarek, lekarzy, ratowników. Celem jest poszerzenie wiedzy, ale tez wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk przyczyniających się do bezpieczeństwa personelu i pacjentów.

 

I Wakacyjna Konferencja Pielęgniarek i Lekarzy – Prawo w medycynie

Warszawa 4 lipca 2025 r.

 

  • Współdziałanie personelu medycznego (lekarze, pielęgniarki, ratownicy) z organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości
  • Błąd organizacyjny
  • Dokumentacja medyczny oraz inne dowody w   sprawach o błędy medyczne – jak ograniczać ryzyko odpowiedzialności prawnej
  • Bezpieczeństwo prawne personelu medycznego w podmiotach leczniczych
  • Jak sobie radzić z pacjentem psychiatrycznym

 

Szczegółowe informacje w załączniku oraz na naszej stronie internetowej www.pce.com.pl

 

 

 

 

 

 

Zaproszenie na II Międzynarodowy Kongres Dietetyki

Center for Medical Studies zaprasza do czynnego i biernego udziału w ll Międzynarodowym Kongresie Dietetyki.

Głównym założeniem Kongresu jest przekrojowa dyskusja na temat osiągnięć i wyzwań szeroko pojętej dietetyki – nauki medycznej dostarczającej wiedzy niezbędnej do opracowania zasad zdrowego odżywiania, które w połączeniu z właściwym stylem życia są najskuteczniejszą metodą zapobiegania chorobom cywilizacyjnym.

Kongres stanowi doskonałe miejsce do wymiany wiedzy między młodymi i doświadczonymi lekarzami o specjalizacjach takich jak gastroenterologia i dietetyka.

Biorąc udział w Kongresie:

  • Poszerzysz zakres własnej wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania
  • Przypomnisz sobie zasady diagnozowania, postępowania dietetycznego w odniesieniu do najczęstszych chorób metabolicznych
  • Usłyszych i zobaczysz prezentacje najciekawszych klinicznych przypadków z zakresu dietetyki!

 Kongres odbędzie się w sobotę 7 czerwca 2025 o godzinie 9.00 w formie online na platformie Microsoft Teams.

 

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako prelegent? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 26 maja 2025.

 

Chcesz uczestniczyć w konferencji jako słuchacz? Zarejestruj się do 29 maja 2025.

 

Więcej informacji o szkoleniu (w tym formularze rejestracji) można znaleźć pod linkiem:
https://fb.me/e/8JWhndvF2

 

Zaproszenie na Kongres Naukowo-Szkoleniowy

Szanowni Państwo, 

 

w imieniu władz Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na najważniejsze wydarzenie dla środowiska medycznego zajmującego się leczeniem ran, Kongresu Naukowo-Szkoleniowego Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran. W tym roku spotkanie odbędzie się w Łochowie koło Warszawy, w dniach 5-7 czerwca 2025 r.

 

Blisko 40 godzin warsztatów i 10 sesji tematycznych zgromadzi niemal 100 prelegentów i ekspertów z całego kraju. Wydarzenie będzie okazją do wymiany doświadczeń, prezentacji innowacyjnych metod terapeutycznych oraz pogłębienia wiedzy o trudno gojących się ranach.

 

Najważniejsze zagadnienia tegorocznego Kongresu:

  • Rany brodawek sutkowych i odleżyny – nowości w diagnostyce i leczeniu.
  • Stopa cukrzycowa i zagrożenie amputacją – interdyscyplinarne podejście
  • Owrzodzenia nowotworowe, goleni, ran przewlekłych i pooperacyjnych – przypadki trudne, nietypowe i zagrażające życiu.
  • Leczenie ran w ginekologii, wokół stomii i po zabiegach chirurgicznych.
  • Zastosowanie nowoczesnych technologii: zimna plazma, podciśnienie, terapia AHC, tlenoterapia miejscowa, terapia larwalna, cyfrowe wsparcie AI.
  • Rola mikroflory jelitowej, żywienia klinicznego, fizjoterapii i opieki długoterminowej w leczeniu ran.

Wyjątkowe sesje i wydarzenia:

  • Panel społeczno-polityczny: m.in. z udziałem Kamili Gasiuk-Pihowicz i ekspertów z Komisji Zdrowia Parlamentu Europejskiego.
  • Sesje warsztatowe dla praktyków: pielęgniarki, lekarze, rehabilitanci, dietetycy, podiatrzy.
  • Sesje DARK SESSION i plakatowe: konkretne przypadki kliniczne oraz wręczenie nagród.

 

Kongres PTLR 2025 to nie tylko edukacja – to impuls do zmiany systemowego podejścia do leczenia ran w Polsce. To Twój sukces w leczeniu ran!

 

 

W imieniu Organizatora i Rady Programowej,

dr hab. n. med. Beata Mrozikiewicz Rakowska, prof. CMKP

Prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran

 

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ   >>>>   WWW.KONGRESPTLR.PL

 

Zapraszamy również do śledzenia oficjalnego profilu Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran na Facebooku, gdzie publikowane są najnowsze informacje dotyczące wydarzeń   >>>>   www.facebook.com/ptlr2020

 

Lokalizacja:

Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Pałac i Folwark Łochów

  1. Marii Konopnickiej 1 i 10

   07-130 Łochów

 

Kontakt z organizatorem dla uczestników indywidualnych:

kontakt@crockettmedia.pl

tel. 602-257-250 oraz 663-676-707  

 

 

 

Program-Kongres-2025

Zaproszenie na konferencję pt. "Zdrowie psychiczne polskich Medyków i Medyczek dziś i jutro"

Szanowni Państwo,

 

 

mamy zaszczyt przekazać zaproszenie na konferencję pt.  "Zdrowie psychiczne polskich Medyków i Medyczek dziś i jutro" organizowaną przez Wicemarszałka Michała Kamińskiego we współpracy z Fundacją Polki w Medycynie. Wydarzenie odbędzie się w dniu 26 maja 2025 r. w gmachu Senatu RP w sali 217, g. 10:00.

 

W związku z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie parlamentu prosimy o potwierdzenie obecności i przesłanie swoich danych (imię, nazwisko, instytucja) do 21 maja 2025 r. e-mail: zdrowie.medykow@senat.gov.pl, tel. 22 694 91 51, 22 694 91 54

Z przyczyn organizacyjnych prosimy o wcześniejsze przybycie z ważnym dokumentem tożsamości i odbiór jednorazowych kart wstępu w Dziale Przepustek (bud. H) przy ul. Wiejskiej 4/6/8.

 

 

Zaproszenie na Bezpłatne Ogólnopolskie Warsztaty Naukowo-Praktyczne

Szanowni Państwo,

w imieniu Fundacji Polski Instytut Bezpieczeństwa i Obronności oraz partnerów merytorycznych serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych ogólnopolskich warsztatach naukowo-praktycznych pt.:

„Przygotowanie obiektów i pracowników podmiotów leczniczych i opieki społecznej do współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa personalnego i budynkowego”.

 

Termin: 28 maja 2025 r.
Godzina: 10:00–14:00
Forma: online (ClickMeeting)
Uczestnicy otrzymają imienne certyfikaty.

 

Podczas wydarzenia zostaną przedstawione rekomendacje dotyczące podnoszenia bezpieczeństwa placówek i personelu w kontekście aktualnych wyzwań.

 

Więcej informacji: https://www.safetyproject.pl/viii-ogolnopolskie-warsztaty-praktyczno-techniczne

 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu:
kongres@safeplace.edu.pl
574 800 166

 

 

Projekt-agendy-Warsztatow-dla-Ochrony-Zdrowia.pdf

Zaproszenie na szkolenia organizowane przez Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji

Zaproszenie do wzięcia udziału w letniej edycji webinarów Izby POLMED

Szanowni Państwo,

 

serdecznie zapraszamy do udziału w letniej edycji webinariów Izby POLMED „Innowacja niejedno ma imię”, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2025 r. To wydarzenie skierowane jest do osób kształtujących rozwój i funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia – zarówno od strony medycznej, jak i organizacyjnej, technologicznej oraz prawnej.

 

Dlaczego warto wziąć udział?

Celem spotkań jest:

  • usunięcie barier niepewności i pokazanie, że współpraca szpitali z innowatorami może być uporządkowana, bezpieczna i korzystna,
  • przekazanie wiedzy o finansowaniu, aspektach prawnych, organizacyjnych i certyfikacyjnych wdrażania innowacji,
  • inspiracja do działania – poprzez studia przypadków, historie prawdziwych wdrożeń i wypowiedzi ekspertów,
  • zbudowanie przestrzeni do dialogu między światem medycyny a technologią.

 

Kogo zapraszamy?

Webinaria są dedykowane m.in.:

  • przedstawicielom kadry zarządzającej szpitali i placówek medycznych (publicznych i prywatnych),
  • osobom odpowiedzialnym za innowacje, cyfryzację i rozwój,
  • kierownikom działów IT, prawnych, zamówień publicznych,
  • lekarzom, pielęgniarkom oraz innym pracownikom medycznym zainteresowanym nowymi technologiami,
  • przedstawicielom instytucji systemowych (NFZ, AOTMiT, MZ).

 

XVI Ogólnopolska Konferencja "Promieniowanie Jonizujące w Medycynie" PJOMED 2025

Szanowni Państwo!
 
Krajowe Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia pragnie zaprosić lekarzy do udziału w XVI Ogólnopolskiej Konferencji „Promieniowanie Jonizujące w Medycynie” PJOMED 2025, która odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2025 r. w formie hybrydowej – na miejscu, w Pałacu Alfreda Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5 w Łodzi oraz online, na platformie internetowej.
 
 
KONFERENCJA ZOSTAŁA OBJĘTA PATRONATAMI HONOROWYMI: Ministra Zdrowia, Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki, Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej, Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, Konsultanta Krajowego w dziedzinie medycyny nuklearnej, Konsultanta Krajowego w dziedzinie radioterapii onkologicznej, Konsultanta Krajowego w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej.
 
 
Uczestnicy konferencji otrzymują punkty edukacyjne zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 lutego 2022 r. w sprawie sposobów dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów (t. jedn. Dz.U. z 2022 r., poz. 464). Udział w konferencji umożliwia uzyskanie punktów szkoleniowych w ramach obowiązku podnoszenia kwalifikacji z zakresu ochrony radiologicznej pacjenta zgodnie z art. 33n ust. 4 pkt 3 i 4 ustawy – Prawo atomowe (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 1277, z późn. zm.).
 
 
Rejestracja na Konferencję odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
Szczegóły dotyczące rejestracji, link do formularza zgłoszeniowego, opis wydarzenia oraz program Konferencji dostępne są na stronie: https://www.kcor.gov.pl/pjomed-2025
 
 
 
 
 
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.
 
Komitet Organizacyjny
XVI Ogólnopolskiej Konferencji
"Promieniowanie Jonizujące w Medycynie"
PJOMED 2025

Zaproszenie na Wspólną Konferencję Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku oraz Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Szanowni Państwo,
 
już w dniach 24-25 października w Jachrance odbędzie się druga edycja Wspólnej Konferencji Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku oraz Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
 
To wyjątkowe spotkanie naukowe, którego celem jest stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy, doświadczeń i nabywania nowych umiejętności w dziedzinach kardiologii sportowej i rehabilitacji kardiologicznej. W ramach wydarzenia zaplanowano szereg wykładów merytorycznych, a także zaproszono wybitnych ekspertów. W programie konferencji nie zabraknie również paneli dyskusyjnych, debat pro-kontra, warsztatów czy sesji przypadków klinicznych.
 
Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie: https://wspolnaptk.pl/
 
 
 
Zaproszenie
 
Materiał-prasowy
 
 

Festiwal chirurgiczny

Szanowni Państwo,
Koło Młodych Lekarzy przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi oraz Sekcja Młodych Chirurgów łódzkiego Oddziału Towarzystwa Chirurgów Polskich zachęcają do udziału w wyjątkowym wydarzeniu — Festiwalu Chirurgicznym organizowanym przez prof. Tomasza Banasiewicza.
To niekonwencjonalna inicjatywa łącząca elementy muzyczne z intensywnym programem szkoleniowym, skierowana szczególnie do młodych lekarzy, rezydentów oraz studentów zainteresowanych karierą zabiegową. Celem wydarzenia jest popularyzacja chirurgii ogólnej i zachęcenie młodego pokolenia medyków do wyboru tej ścieżki zawodowej.
 
 
 
 
Więcej informacji znajdą Państwo pod poniższym linkiem:
 
 
 
 

Zapraszamy na szkolenie "Postępowanie przed Naczelną Komisją Bioetyczną", dn. 9 maja 2025r.

Szkolenie_Postępowanie przed Naczelną KB_1

Szkolenie_Postępowanie przed Naczelną KB_2

 

Zaproszenie na "Endolaparoskopia XXV jubileuszowy kurs podstawowy na trenażerach"

 

IV Ogólnopolska Konferencja Historyczna w Gdańsku

Nowy kalendarz szkoleń Ośrodka Kształcenia COBIK NIL

banner reklamowy

Darmowe wejściówki na Kongres POZ & AOS

SzanownI Państwo,
w imieniu Komitetu Naukowego I Kongresu POZ & AOS mamy ogromną przyjemność zaprosić przedstawicieli Państwa Izby na nasz Kongres, który odbędzie się w dniach 16-17 maja 2025 r. w Warszawie (www.kongrespoz.pl). Z uwagi na ważną misję wydarzenia dot. propagowania najlepszych rozwiązań we współpracy POZ i AOS chcielibyśmy zgromadzić specjalistów ze wszystkich regionów Polski, by w zróżnicowanym gronie dyskutować o wyzwaniach i dobrych praktykach w opiece nad pacjentem. 
 
Chcielibyśmy przekazać Państwu 5 bezpłatnych wejściówek dla lekarzy zrzeszonych w Państwa Okręgowej Izbie Lekarskiej na Kongres POZ & AOS, który odbędzie się w dniach 16-17 maja 2025 r. w Hotelu Sound Garden w Warszawie.
 
Wydarzenie organizowane jest z myślą o lekarzach podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i będzie okazją do zdobycia aktualnej wiedzy, wymiany doświadczeń oraz spotkania z ekspertami z różnych dziedzin medycyny. Więcej informacji o programie Kongresu znajdą Państwo na stronie: www.kongrespoz.pl.
 
 
 
W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji.

Z wyrazami szacunku


Katarzyna Bąk

Event Specialist

Vicommi Media Sp. z o.o.

+48 663 154 623

 

Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu K-POIL.

II Ogólnopolski Kongres Ortopedii i Reumatologii

Center for Medical Studies zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Ortopedii i Reumatologii.

 

Głównym założeniem Kongresu jest przekrojowa dyskusja na temat osiągnięć i wyzwań szeroko pojętej reumatologii, ortopedii, traumatologii – dziedzin medycyny skupujących się na diagnostyce, leczeniu operacyjnym i zachowawczym schorzeń, wad wrodzonych i nabytych, zapaleń, zakażeń, nowotworów oraz uszkodzeń i zmian pourazowych narządu ruchu, stawów, kości i tkanki łącznej. Medycyna sportu stanowi istotną część planowanej dyskusji ze względu na jej powszechny związek z codziennym życiem.

 

Kongres stanowi doskonałe miejsce do wymiany wiedzy między młodymi i doświadczonymi lekarzami specjalizującymi się w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

 

Kongres odbędzie się w sobotę 10 maja 2025 między 9.00 a 15.00 w formie online na platformie Microsoft Teams.

 

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako prelegent ? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 29 kwietnia 2025.

 

Chcesz uczestniczyć w konferencji jako słuchacz ? Zarejestruj się do 4 maja 2025.

 

Więcej informacji o konferencji (w tym formularze rejestracji) znajdziesz pod linkiem:

 

https://fb.me/e/6kWEK8uzC

 

 

Zaproszenie na konferencję pt. "20 Lat Leczenia Biologicznego Chorób Reumatycznych w Polsce"

Szanowni Państwo,

 

gorąco zapraszamy na konferencję 20 Lat Leczenia Biologicznego Chorób Reumatycznych w Polsce, która odbędzie się w Bydgoszczy 11 i 12 kwietnia 2025 roku. Gdyby ktoś od Państwa zaszczycił nas swoją obecnością - bylibyśmy wdzięczni za przesłanie nam wcześniej potwierdzenia.  

 

Kierownikiem naukowym wydarzenia jest prof. dr hab. n. med. Sławomir Jeka.

 

Podczas spotkania wybitni eksperci podsumują dotychczasowe osiągnięcia oraz omówią wyzwania i perspektywy w terapiach biologicznych i innowacyjnych. Na obszerny program wydarzenia składa się czternaście sesji wykładowych. Poruszone zostaną między innymi kwestie leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów i młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów, terapii postaci obwodowej i osiowej łuszczycowego zapalenia stawów oraz chorób układowych.

 

Z wyrazami szacunku

 

Public Relations Department
 
 
E-mail to: d.skowronek@termedia.pl
mobile: +48 515 068 631
Termedia sp. z o.o.
Biuro: ul. Kleeberga 2, 61-615 Poznań
 
 
 

Oferta współpracy przy konferencji Studenckiego OnkoForum 2025

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność przedstawić Państwu ofertę dotyczącą Konferencji Studenckiego OnkoForum, która odbędzie się w dniach 24–25 maja 2025 roku w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.

Wydarzenie ma na celu podniesienie świadomości na temat nowotworów złośliwych oraz edukację przyszłych lekarzy w zakresie ich diagnostyki i leczenia. Konferencja stanowi platformę wymiany doświadczeń między studentami medycyny a ekspertami, umożliwiając zdobycie cennej wiedzy.

Program konferencji obejmuje:

  • sesje naukowe prowadzone przez uznanych specjalistów,
  • panele dyskusyjne dotyczące kluczowych zagadnień onkologicznych,
  • wystąpienia na temat nowoczesnych metod leczenia oraz wpływu czynników środowiskowych na rozwój nowotworów.

Wydarzenia organizowane przez Studenckie OnkoForum to wyjątkowa okazja do integracji środowiska akademickiego z ekspertami w dziedzinie onkologii oraz do promocji innowacyjnych rozwiązań w tej dynamicznie rozwijającej się specjalizacji.

W załączeniu przesyłamy szczegółową ofertę oraz wstępną agendę wydarzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i rozważenia możliwości wsparcia tego przedsięwzięcia.

 
W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji.
 
Z poważaniem,
 
ONCOTRANSFER
 
 
 
 
 
 

Zaproszenie na Kongres POZ & AOS

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kongresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, który odbędzie się 16-17 maja 2025 roku w Hotelu Sound Garden w Warszawie: https://kongrespoz.pl


Kongres POZ & AOS skierowany jest do personelu medycznego podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, który na co dzień koordynuje leczenie pacjentów i zapewnia kompleksową opiekę medyczną.

Wydarzenie ma na celu wymianę doświadczeń, omówienie aktualnych wyzwań i przedstawienie nowoczesnych rozwiązań wspierających pracę medyków.

 

Szczegóły konferencji dostępne są na stronie: https://kongrespoz.pl/


Dlaczego warto wziąć udział?

- Bogaty program merytoryczny, obejmujący takie tematy, jak:

  • Nowe technologie w opiece zdrowotnej: od diagnostyki do monitorowania stanu zdrowia 
  • Opieka koordynowana i rola interdyscyplinarnej współpracy 
  • Zintegrowane systemy zarządzania zdrowiem pacjenta – jak poprawić współpracę POZ z AOS? 
  • Zarządzanie chorobami przewlekłymi w POZ 
  • Kompleksowe podejście do leczenia pacjentów z wielochorobowością 
  • Monitorowanie i leczenie pacjentów z przewlekłymi schorzeniami, takimi jak astma, POChP, choroby sercowo-naczyniowe 
  • Geriatria w POZ: zarządzanie opieką nad pacjentami z demencją, chorobą Alzheimera, problemami funkcjonalnymi 
  • Zdrowie psychiczne w podstawowej opiece zdrowotnej 
  • Zarządzanie stresem i wypaleniem zawodowym u pracowników POZ

- Wystąpienia wybitnych ekspertów oraz dyskusje panelowe

- Warsztaty praktyczne prowadzone przez specjalistów

- Możliwość nawiązania cennych kontaktów zawodowych

 

W cenie biletu można otrzymać:

- udział we wszystkich wykładach i wstęp na warsztaty
- wystawa nowoczesnych rozwiązań medycyny rodzinnej i specjalistycznej
- imienny certyfikat z punktami edukacyjnymi
- przerwy kawowe
- lunch

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do rejestracji: https://kongrespoz.pl/

 

 

Artykuł - Kongres POZ & AOS

 

 

 

V Kongres Młodej Nauki - wydłużenie terminu

Szanowni Państwo, 
w związku z ogromnym zainteresowaniem konferencją oraz wieloma prośbami o wydłużenie terminu zgłaszania paneli, mamy przyjemność poinformować o przedłużeniu możliwości zgłaszania paneli do 10 kwietnia! Już dzisiaj jesteśmy o krok od pobicia ubiegłorocznego rekordu!  
Z ogromną radością zapraszamy do udziału w V Kongresie Młodej Nauki, który odbędzie na Uniwersytecie Gdańskim się w dniach 17-19 lipca 2025r.
 
Kongres Młodej Nauki to wyjątkowa okazja dla młodych naukowców, aby zaprezentować wyniki badań, podzielić się swoimi tezami i nawiązać cenne kontakty naukowe. To wydarzenie o wyjątkowym, międzynarodowym charakterze, dzięki czemu co roku gromadzi setki młodych naukowców, studentów i doktorantów z Polski i zza granicy. 
W zeszłorocznej edycji Kongresu udział wzięło aż 400 prelegentów z przeszło 80 ośrodków naukowych. Wierzymy, że tegoroczna edycja będzie jeszcze bardziej inspirująca, a frekwencja pobije zeszłoroczny rekord, dlatego już teraz zapraszamy do zgłaszania paneli na V Kongres Młodej Nauki. 
Jako moderatorzy, będziecie mieli okazję nie tylko kierować dyskusją, ale także wpływać na kształtowanie przestrzeni naukowej podczas Kongresu. Choć proces zgłaszania paneli naukowych dopiero się zaczyna, zapewniamy, że program będzie różnorodny, tak jak w poprzednich edycjach. Zaplanowane są sesje i dyskusje, które obejmą szerokie spektrum tematyczne, od nauk ścisłych po humanistyczne, co będzie stanowiło znakomitą okazję do wymiany myśli i doświadczeń. Tematyka paneli nie jest ograniczona. 
 
Uwaga! Termin zgłaszania paneli został wydłużony do 10 kwietnia! 
 

Program "Książka na receptę"

Fundacja Powszechnego Czytania realizuje nowatorski w skali kraju program Książka na Receptę. Jest on skierowany do lekarzy oraz całego środowiska medycznego. Ma na celu włączenie rekomendacji czytania dzieciom w praktykę medyczną, jak element profilaktyki zdrowia.

 Mogą wziąć w nim udział pediatrzy, lekarze rodzinnie, logopedzi, neurolodzy, a także lekarze innych specjalizacji, którzy chcą poszerzyć wiedzę. W wydarzeniu weźmie udział grono międzynarodowych ekspertów, którzy przedstawią najnowsze badania na temat wpływu czytania na zdrowie i rozwój dzieci.

 

11 kwietnia w Bibliotece Narodowej

 

Wydarzenie objęte jest patronatem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Medycyny Praktycznej, udział w konferencji premiowany jest punktami edukacyjnymi OIL.

Szczegóły: www.ksiazkanarecepte.pl

 

książka na receptę

 

SOS 2025 - Synergia w onkologii

Szanowni Państwo,

 

w imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mamy zaszczyt poinformować, że 14 czerwca 2025 r. w Szczecinie odbędzie się 3. edycja interdyscyplinarnej konferencji SOS 2025 – Synergia w Onkologii.

 

To wydarzenie poświęcone opiece koordynowanej w onkologii, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych wyzwań oraz najlepszych praktyk w tym obszarze. Wśród prelegentów znajdą się wybitni specjaliści Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii oraz eksperci z innych renomowanych ośrodków onkologicznych w Polsce.

 

Podczas konferencji szczególną uwagę poświęcimy roli lekarzy różnych specjalizacji w interdyscyplinarnym modelu opieki onkologicznej, który zapewnia pacjentom kompleksowe i skoordynowane leczenie. Wykłady i dyskusje będą doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i omówienia praktycznych aspektów współpracy między specjalistami.

 

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.sos.szczecin.pl.

 

www.forumleczeniaran.pl - największy portal o leczeniu ran w Polsce
 
 
 
 

MIRCIM -Międzynarodowa konferencja edukacyjno-naukowa dla lekarzy zajmujących się chorobami wewnętrznymi, Kraków 8-10.05.2025r.

1 MIRCIM 2025_1

1 MIRCIM 2025_2

2 MIRCIM AI in Medicine 2025

3 MIRCIM Cardiology Update 2025

5 MIRCIM Rheumatology Update 2025

6 MIRCIM 2025_info prasa_1

6 MIRCIM 2025_info prasa_2

7 Prezesi MIRCIM

 

 

 

Kongres POZ & AOS

Zapisz się na Kongres POZ & AOS – pierwszy taki w Polsce!

Już w dniach 16-17 maja 2025 r. w Warszawie odbędzie się pierwszy w Polsce Kongres POZ &AOS. Wydarzenie zgromadzi ponad 350 lekarzy, menadżerów oraz specjalistów ochrony zdrowia. Organizatorami konferencji są Państwowy Instytut Medyczny MSWiA oraz Vicommi Media.

Kongres POZ & AOS stanowi doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy i wymiany doświadczeń z profesjonalistami z całej Polski. Zapraszamy wszystkich lekarzy, specjalistów oraz menadżerów ochrony zdrowia do uczestnictwa w inspirujących prelekcjach i warsztatach prowadzonych przez czołowych ekspertów.

Celem Kongresu POZ & AOS jest integracja środowiska medycznego oraz omówienie kluczowych wyzwań i innowacji w podstawowej oraz ambulatoryjnej opiece zdrowotnej. Program wydarzenia obejmuje sesje edukacyjne, panele dyskusyjne oraz praktyczne warsztaty prowadzone przez uznanych specjalistów. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić najnowsze rozwiązania w dziedzinie profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia chorób przewlekłych i rzadkich.

 

 

Wśród tematów poruszanych podczas Kongresu znajdą się m.in.:

  • Nowoczesne technologie w diagnostyce i monitorowaniu zdrowia pacjenta,
  • Zintegrowane systemy zarządzania zdrowiem i współpraca POZ z AOS,
  • Choroby rzadkie,
  • Profilaktyka i wczesna diagnostyka chorób przewlekłych,
  • Opieka koordynowana oraz interdyscyplinarne podejście do pacjenta,
  • Geriatria w POZ – zarządzanie opieką nad pacjentami w podeszłym wieku,
  • Zdrowie psychiczne – wczesna diagnoza i leczenie zaburzeń lękowych i depresyjnych
  • Racjonalna antybiotykoterapia,
  • Wczesne zapalenia stawów

I wiele, wiele innych!

 

 

Przewodniczącymi Komitetu Naukowego są wybitne ekspertki w zakresie medycyny rodzinnej, reumatologii i chorób rzadkich:

  • Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Życińska – Kierownik Kliniki Reumatologii, Chorób Tkanki Łącznej i Chorób Rzadkich w Państwowym Instytucie Medycznym MSWiA oraz Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
  • Dr n. med. DorotaSzydlarska – Kierownik Przychodni Medycyny Rodzinnej Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA oraz Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
  • Mgr BeataOstrzycka – Konsultant Krajowy w dziedzinie Pielęgniarstwa Rodzinnego, specjalistka w zakresie zdrowia publicznego oraz Dyrektor największej Przychodni Specjalistycznej w Olsztynie,

Kongres POZ & AOS to nie tylko możliwość poszerzenia wiedzy, ale także szansa na wymianę doświadczeń oraz budowanie trwałych relacji zawodowych. Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w tym prestiżowym wydarzeniu, które przyczyni się do dalszego rozwoju polskiej medycyny.

Wydarzenie objęli patronatem honorowym: Senacka Komisja Zdrowia, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Państwowy Instytut Medyczny MSWiA, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Fundacja Teraz Polska, Polskie Towarzystwo Położnych, Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Zapisz się jeszcze dziś: https://kongrespoz.pl.

 

plakat-poz-a3

 

Kongres Młodej Nauki

Szanowni Państwo,
 
z ogromną radością zapraszamy do udziału w V Kongresie Młodej Nauki, który odbędzie na Uniwersytecie Gdańskim się w dniach 17-19 lipca 2025r.
 
Kongres Młodej Nauki to wyjątkowa okazja dla młodych naukowców, aby zaprezentować wyniki badań, podzielić się swoimi tezami i nawiązać cenne kontakty naukowe. To wydarzenie o wyjątkowym, międzynarodowym charakterze, dzięki czemu co roku gromadzi setki młodych
naukowców, studentów i doktorantów z Polski i zza granicy.
 
W zeszłorocznej edycji Kongresu udział wzięło aż 400 prelegentów z przeszło 80 ośrodków naukowych. Wierzymy, że tegoroczna edycja będzie jeszcze bardziej inspirująca, a frekwencja pobije zeszłoroczny rekord, dlatego
już teraz zapraszamy do zgłaszania paneli na V Kongres Młodej Nauki.
 
 
Jako moderatorzy, będziecie mieli okazję nie tylko kierować dyskusją, ale także wpływać na kształtowanie przestrzeni naukowej podczas Kongresu. Choć proces zgłaszania paneli naukowych dopiero się zaczyna, zapewniamy, że program będzie różnorodny, tak jak w
poprzednich edycjach. Zaplanowane są sesje i dyskusje, które obejmą szerokie spektrum tematyczne, od nauk ścisłych po humanistyczne, co będzie stanowiło znakomitą okazję do wymiany myśli i doświadczeń.
 
Tematyka paneli nie jest ograniczona.
 
Uwaga! Termin zgłaszania paneli mija 30 marca 2025.
 
 
 
Kilka najważniejszych informacji o panelach:
 
Aby zgłosić panel, niezbędny jest opiekun naukowy, który weryfikuje poziom merytoryczny panelu. Opiekun naukowy powinien posiadać co najmniej stopień doktora. Jego zadaniem będzie dopuszczenie zgłaszanych referatów do wystąpienia w panelu na podstawie przesłanych
przez prelegentów abstraktów;
Uzupełnienie formularza zgłoszeniowego – zajmuje to tylko chwilę! Potrzebna jest nazwa panelu, krótki opis, kilka informacji o panelu i skan zgody opiekuna naukowego.
By panel mógł wystartować, muszą zostać do niego zostać zgłoszone minimalnie 3 referaty zaakceptowane przez Opiekuna naukowego;
 
Moderator/organizator prowadzi panel w trakcie trwania Kongresu, wręcza uczestnikom zaświadczenia i uzupełnia krótką dokumentację.
To nie wszystko!
 
Po zakończeniu Kongresu uczestnicy będą mieli możliwość publikacji pokonferencyjnej artykułów w czasopiśmie „Progress – Journal of Young Researchers”, które jest wydawane na Uniwersytecie Gdańskim od 2016 roku. Publikują w nim przedstawiciele szeregu dyscyplin
naukowych, a samo pismo jest skierowane głównie dla studentów, doktorantów i młodych naukowców.
 
Koszt uczestnictwa w Kongresie wynosi 550 zł, natomiast dla organizatorów paneli przewidziana jest dedykowana stawka w wysokości 460 zł. W ramach opłaty zapewniamy uczestnikom pełne wyżywienie oraz udział we wszystkich zaplanowanych punktach programu. Możliwe
jest zakwaterowanie po preferencyjnej cenie (43,20 zł za osobę, za dobę) w domach studenckich Uniwersytetu Gdańskiego w Oliwie. W ramach pakietów VIP, w roku 2025 planujemy również nowość w postaci warsztatów tematycznych. Szczegółowy wykaz warsztatów już
wkrótce.
 
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi Kongresu oraz rejestracji na naszej stronie internetowej (https://kongresmlodejnauki.ug.edu.pl/).
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, nasz zespół jest do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail
kongresmlodejnauki@ug.edu.pl.
 
Z niecierpliwością wyczekujemy Państwa udziału w V Kongresie Młodej Nauki. Mamy nadzieję, że będzie to czas owocnej naukowej wymiany i rozwoju.
Zapisy dla organizatorów paneli kończą się 30 marca lub w przypadku wyczerpania limitu miejsc. ,
 
 
Serdecznie pozdrawiamy,
 
Komitet Organizacyjny
V Kongresu Młodej Nauki

Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Center for Medical Studies zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Technologia w Medycynie”.

 

Głównym założeniem konferencji jest przekrojowa dyskusja na temat technologii stosowanych w medycynie w diagnostyce, profilaktyce i leczeniu chorób.

Konferencja odbędzie się w sobotę 5 kwietnia 2025 między 9.00 a 15.00 w formie online na platformie Microsoft Teams.

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako prelegent ? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 25 marca 2025.

 

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako słuchacz ? Zarejestruj się do 31 marca 2025.

 

Więcej informacji o konferencji (w tym formularze rejestracji) znajdziesz pod linkiem: https://fb.me/e/4y9eQgE3

 

II Ogólnopolska Konferencja Neurologiczna

Center for Medical Studies zaprasza do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Neurologicznej.

 

Głównym założeniem II Ogólnopolskiej Konferencji Neurologicznej jest przekrojowa dyskusja na temat osiągnięć i wyzwań neurologii, neurochirurgii i neurotraumatologii – dziedzin medycyny zajmujących się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, takich jak zwyrodnienie kręgosłupa, padaczka, choroby Parkinsona, choroby Alzheimera, udarów mózgu, stanów po udarze bądź guzów mózgu, leczeniem pourazowych zaburzeń ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego i innych.

 

Konferencja odbędzie się w sobotę 8 marca 2025 między 9.00 a 15.00 w formie online na platformie Microsoft Teams.

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako prelegent ? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 26 lutego 2025.

 

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako słuchacz ? Zarejestruj się do 28 lutego 2025.

 

Więcej informacji o konferencji (w tym formularze rejestracji) znajdziesz pod linkiem: https://fb.me/e/6JmYpV43O

 

II Ogólnopolska Konferencja "Medycy przeciw cukrzycy"

Szanowni Państwo,


podczas konferencji, uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów wybitnych specjalistów z zakresu diabetologii, a także wziąć udział w praktycznych warsztatach. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in.:

  • Nowoczesne metody diagnostyki cukrzycy
  • Indywidualizacja terapii i zarządzanie polipragmazją u pacjenta geriatrycznego z cukrzycą
  • Zaawansowane technologie w zarządzaniu cukrzycą - systemy zamkniętej pętli (sztuczna trzustka)
  • Stopa cukrzycowa – prewencja i wczesne leczenie w gabinecie POZ
  • Zespół sercowo-nerkowo-metaboliczny
  • Rozpoznawanie i opieka nad pacjentem z bólem neuropatycznym
  • Algorytmy leczenia cukrzycy typu 2

i wiele innych.

 

Rejestracja trwa: www.medycyprzeciwcukrzycy.pl

 

 

 

 

InformacjaPrasowa

COBIK Naczelna Izba Lekarska

XXVII Konferencja Naukowo-Szkoleniowej Opieki paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych

 

 

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w XXVII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych, która odbędzie się w dniach 16-18 stycznia 2025 r. w Częstochowie. Tegorocznym tematem przewodnim będą słowa Dame Cicely Saunders:
„Sposób, w jaki ludzie umierają, pozostaje w pamięci tych, którzy żyją dalej”.

Konferencja będzie okazją do pogłębienia wiedzy na temat opieki paliatywnej i hospicyjnej w wymiarze medycznym, psychologicznym, duchowym oraz społecznym. W trakcie wydarzenia odbędą się warsztaty oraz panele dyskusyjne, które poprowadzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Zapraszamy serdecznie pielęgniarki, lekarzy, psychologów, fizjoterapeutów, pedagogów, pracowników socjalnych, duszpasterzy, wolontariuszy oraz studentów. Konferencja będzie wspaniałą okazją do spotkania, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku zawodowym.


Więcej informacji oraz szczegóły rejestracji znajdą Państwo na stronie: www.hospicjum-konferencja.pl.

II Ogólnopolski Kongres Okulistyczny

Center for Medical Studies zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Okulistycznym.

 

Głównym założeniem Kongresu jest przekrojowa dyskusja na temat obecnych osiągnięć i wyzwań okulistyki – dziedziny medycyny zajmującej się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób oczu, takich jak jaskra, zaćma, odwarstwienie siatkówki czy zwyrodnienie plamki żółtej.

Kongres odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 między 9.00 a 15.00 w formie online na platformie Microsoft Teams.

 

Chcesz wystąpić z prezentacją na kongresie jako prelegent ? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 2 stycznia 2025.

 

 Chcesz uczestniczyć w kongresie jako słuchacz ? Zarejestruj się do 5 stycznia 2025.

 

 

Więcej informacji o kongresie (w tym formularze rejestracji) można znaleźć pod linkiem:
https://fb.me/e/59BsAH7Hv

 

Ogólnopolska Konferencja Fizjologii

Center for Medical Studies zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Fizjologii.

 

Głównym założeniem Konferencji jest dyskusja na temat osiągnięć i wyzwań fizjologii – działu medycyny zajmującego się procesami życiowymi organizmu ludzkiego (czynnościami i funkcjami jego komórek, tkanek i narządów oraz prawami rządzącymi tymi funkcjami).

 

Konferencja stanowi doskonałe miejsce wymiany wiedzy i prezentacji osiągnięć w obszarach takich jak fizjologia komórki, fizjologia układu nerwowego, fizjologia układu krążenia, fizjologia układu oddechowego, fizjologia układu dokrewnego, fizjologia układu pokarmowego, fizjologia układu ruchu, fizjologia układu moczowo-płciowego, fizjologia układu odpornościowego oraz fizjologia patologiczna.

 

Konferencja odbędzie się w sobotę 21 grudnia 2024 między 9.00 a 15.00 w formie online na platformie Microsoft Teams.

 

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako prelegent ? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 10 grudnia 2024.

 

 Chcesz uczestniczyć w konferencji jako słuchacz ? Zarejestruj się do 13 grudnia 2024.

 

Więcej informacji o kongresie (w tym formularze rejestracji) znajdziesz pod linkiem:
https://fb.me/e/5gimWLWBV

 

 

Bezpłatne warsztaty ,,Boskie USG"

Szanowni Państwo,
 
w imieniu Fundacji Rak'n'Roll. Wygraj Życie! pragniemy zaprosić Państwa lekarzy na bezpłatne warsztaty ,,Boskiego USG", które odbędą się 16.11.2024r. (sobota) w Hotelu Nicolaus w Toruniu. Celem warsztatów jest doskonalenie umiejętności przeprowadzania badania USG piersi u kobiet w ciąży, karmiących i nieciężarnych.

Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!

al. Wilanowska 313 A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994

tel.: 22 841 27 47

www.raknroll.pl

II Ogólnopolski Kongres Psychiatryczny

Center for Medical Studies zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Psychiatrycznym.

 

Głównym założeniem Kongresu jest przekrojowa dyskusja na temat osiągnięć i wyzwań psychiatrii – dziedziny medycyny zajmującej się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych z uwzględnieniem uwarunkowań biologicznych, psychologicznych, rodzinno-genetycznych i społecznych i konstytucjonalnych.

 

Celem Kongresu jest omówienie aktualnych wyzwań psychiatrii, takich jak zdrowie psychiczne w erze cyfrowej, diagnostyka i terapia zaburzeń psychicznych, psychiatria dziecięca i młodzieżowa, psychiatria geriatryczna oraz farmakoterapia.

 

Kongres odbędzie się w sobotę 30 listopada 2024 między 9.00 a 15.00 w formie online na platformie Microsoft Teams.

 

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako prelegent ? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 19 listopada 2024.

 

Chcesz uczestniczyć w konferencji jako słuchacz ? Zarejestruj się do 22 listopada 2024.

 

Więcej informacji o konferencji (w tym formularze rejestracji) znajdziesz pod linkiem:

https://fb.me/e/2CJVHdf2P

 

Prośba od studentów - wypełnienie ankiety

Szanowni Państwo

Nazywam się Patryk Wruck i jestem studentem kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W ramach działalności SKN Kardiologicznego I, działającego pod przewodnictwem dr hab. Marty Kałużnej-Oleksy, prowadzimy anonimowe badanie ankietowe dotyczące znajomości oraz opinii na temat wytycznych ESC w leczeniu niewydolności serca wśród lekarzy kardiologów, internistów oraz lekarzy rodzinnych.

 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety, która dostępna jest pod poniższym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf8eJBSPYZrZQ1Mey3otbaj7SuKy7Yx-osn9nHN_PShkNhvog/viewform?usp=sf_link. Badanie jest w pełni anonimowe, a zebrane dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celach naukowych.

 

Państwa udział w badaniu będzie dla nas niezwykle cenny i przyczyni się do lepszego zrozumienia, jak wytyczne ESC są postrzegane oraz wdrażane w codziennej praktyce lekarskiej.

 

Z góry dziękujemy za Państwa czas i zaangażowanie.

 

Z poważaniem,

Patryk Wruck

SKN Kardiologiczne I 

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Ogólnopolski Kongres Endokrynologiczny

Center for Medical Studies zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Kongresie Endokrynologicznym.

Głównym założeniem Kongresu jest przekrojowa dyskusja na temat osiągnięć i wyzwań szeroko pojętej endokrynologii – nauki o wydzielaniu wewnętrznym, gruczołach, hormonach i ich działaniu.

 Kongres odbędzie się w sobotę 23 listopada 2024 między 9.00 a 15.00 w formie online na platformie Microsoft Teams.

 

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako prelegent ? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 11 listopada 2024.

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako słuchacz ? Zarejestruj się do 17 listopada 2024.

 

Więcej informacji o konferencji (w tym formularze rejestracji) znajdziesz pod linkiem: https://fb.me/e/3N1dm61iU

 

III Bydgoska Jesień Immunologiczna, 8-9 listopada 2024r.

 

Szanowni Państwo,

Członkowie KPOIL
w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na III Bydgoską Jesień Immunologiczną, która odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2024 r.

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej.

Szczegóły na stronie Sympomedu.

Link na stronę Konferencji: https://www.sympomed.pl/III_immuno

Zapaszamy do zapoznania się z programem Konferencji:

 

 

 

 

 

 

 

Kursy medycyny rodzinnej dla lekarzy POZ

Szanowni Państwo,
 
Uprzejmie informujemy, że Szkoła Nauk Medycznych w Warszawie przygotowała dla Państwa serię bezpłatnych kursów z zakresu medycyny rodzinnej dedykowanych dla lekarzy POZ.
W chwili obecnej przekazujemy link do 6 bezpłatnych kursów w ramach projektu UE na które można zapisać się tutaj:
 
 
W przyszłym tygodniu uruchomione zostaną także zapisy na kursy płatne z nieograniczoną liczbą miejsc, o czym będziemy Państwa informować.
 
W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z organizatorem:
mgr Małgorzata Kiszkowiak
Kierownik Dziekanatu Szkoły Nauk Medycznych
Z-ca Naczelnika Biura Koordynacji Kształcenia
Biuro Koordynacji Kształcenia
tel. 22 56 93 868
ul. Schroegera 82, pok. 331
01-828 Warszawa



Medical Pro Events Plus - Harmonogram szkoleń na październik

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem szkoleń, które organizujemy w październiku 2024 roku.

  1. Osoba Wykwalifikowana – wybrane zagadnienia praktyczne - 16.10.2024
  2. Europejskie nowości w obszarze regulacyjnym - praktyczne podejście - 23.10.2024
  3. Dyrektywa NIS2 – nowe obowiązki w zakresie cyberbezpieczeństwa dla sektora ochrony zdrowia - 23.10.2024
  4. Reklama produktów leczniczych – aktualne trendy - 24.10.2024
  5. AKADEMIA BADAŃ KLINICZNYCH - 23,24.25.10.2024
  6. Warsztaty z przeglądu naukowej literatury medycznej - 25.10.2024
  7. Import docelowy leków - 29.10.2024
  8. BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI W JEDNOSTCE ORGANIZACYJNEJ KURS PODSTAWOWY - 29.10.2024
  9. Zakaz wprowadzania do obrotu, wstrzymywanie w obrocie lub wycofanie z obrotu produktów leczniczych - 30.10.2024
  10. Informacja medyczna – nowości i aktualne trendy - 30.10.2024

W celu uzyskania szczegółowego programu prosimy o kontakt zwrotny z tematem, który Państwa interesuje wówczas prześlemy szczegółową ofertę.

 

Center for Medical Studies zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Internistycznej

 

Głównym założeniem Konferencji będzie przekrojowa dyskusja na temat osiągnięć i wyzwań medycyny wewnętrznej (tzw. interny), czyli dziedziny medycyny zajmującej się leczeniem chorób narządów wewnętrznych, diagnostyką, profilaktyką oraz ogólną kontrolą stanu zdrowia przy założeniu holistycznego traktowania jednostki.

Konferencja odbędzie się w sobotę 26 października 2024 między 9.00 a 15.00 w formie online na platformie Microsoft Teams.

 

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako prelegent ? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 15 października 2024.

Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako słuchacz ? Zarejestruj się do 18 października 2024.

 

Więcej informacji o konferencji (w tym formularze rejestracji) znajdziesz pod linkiem: https://fb.me/e/15KOxkXsF

 

 

Zaproszenie do udziału w trzeciej edycji Konferencji Team

Zapraszamy na trzecią edycję Konferencji TEAM (Trauma, Emergency & Acute Medicine), która odbędzie się w dniach 8-10 listopada 2024 roku w Warszawie. To wyjątkowe wydarzenie przeznaczone jest dla specjalistów z dziedziny medycyny ratunkowej i traumatologii. TEAMConference2024 to niepowtarzalna okazja do zdobycia najnowszej wiedzy i umiejętności od najlepszych ekspertów w swojej dziedzinie. Program konferencji obejmuje liczne wykłady, warsztaty i sesje interaktywne, które pozwolą uczestnikom na wymianę doświadczeń oraz nawiązanie cennych kontaktów zawodowych. Zadbaliśmy o każdy szczegół, aby uczestnicy mogli cieszyć się najwyższym poziomem merytorycznym i organizacyjnym. W przerwach zapraszamy na pyszne przekąski oraz aromatyczną kawę, które umilą czas pomiędzy sesjami. Dołącz do nas i bądź częścią tego inspirującego wydarzenia!

Link do strony internetowej: https://team.edu.pl/wydarzenia/trzecia-edycja-konferencji-team/

 

ulotka (1)

Zaproszenie do udziału w Konferencji w Bydgoszczy

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatorów mam zaszczyt zaprosić wszystkich Członków Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej do udziału w konferencji, która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 15-16 listopada 2024 roku.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia z zakresu kardiologii, farmakologii klinicznej oraz rehabilitacji medycznej. Udział w konferencji wymaga wcześniejszej rejestracji.

Szczegółowe informacje, w tym pełna agenda oraz regulamin zgłaszania abstraktów, są dostępne na stronie wydarzenia:

https://kardiologiabydgoszcz.pl/.

Zapraszamy również do śledzenia wydarzenia na Facebooku: 

https://m.facebook.com/events/541342625054762/.

 

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Wołowiec
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

 

 

konferencja_20post_C4_99py_20w_20diagnostyce_20hf