×

Kształcenie Informacje o szkoleniach, kursach i konferencjach zewnętrznych

Gospodarowanie tkankami miękkimi wokół zębów i implantów

Szanowni Państwo,w imieniu Wiceprezesa ds. lekarzy dentystów ORL w Warszawie dr n. med. Dariusza Paluszka pragniemy zaprosić  lekarzy dentystów z całej Polski 

na bezpłatny kurs medyczny pt. Gospodarowanie tkankami miękkimi wokół zębów i implantów online, który odbędzie się 23 marca 2024 r.(5 pkt. edukacyjnych)

Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku z zaproszeniu.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie OIL w Warszawie: https://izba-lekarska.pl/imszkol/start_zgloszenie.php?idszkolenia=619

Serdecznie zapraszamy

VIII Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie po raz ósmy organizuje Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne. Zapisy na wydarzenie już ruszyły. 

Spotkanie odbędzie się 14-16 czerwca br., tradycyjnie w hotelu Narvil, w Serocku. 

Motywem przewodnim Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych na rok 2024 jest „przyszłość”. Chcemy skupić się na tym, jakie wyzwania i możliwości niesie przyszłość. Będziemy analizować nowe technologie w służbie stomatologii (techniki cyfrowe, czyli obrazowanie trójwymiarowe; AI), trendy i innowacje, które wpływają na rozwój tej dziedziny.

Uczestnictwo w VIII MSS daje lekarzom dentystom możliwość zdobycia 25 punktów edukacyjnych, nowością jest 5 punktów radiologicznych.

To wydarzenie dla nas wszystkich, od lekarzy dentystów dla lekarzy dentystów, i wspólna sprawa, dlatego gorąco zachęcam do popularyzowania i promowania MSS przez okręgowe izby lekarskie w kraju.

Program oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo pod linkiem: https://mss.izba-lekarska.pl/

Więcej o Mazowieckich Spotkaniach Stomatologicznych

To cykliczna konferencja naukowo-szkoleniowa samorządu lekarzy dentystów, która jest organizowana przez Okręgową Izbę Lekarską (OIL) w Warszawie od 2015 roku, wydarzenie o długiej tradycji. MSS powstały z myślą o zapewnieniu lekarzom dentystom platformy do wymiany wiedzy nt. nowoczesnych technologii, standardów leczenia opracowanych i przekazanych przez konsultantów krajowych, doświadczeń praktyków i wiedzy naukowców.

Konferencja integruje lekarzy dentystów, autorytety we wszystkich dziedzinach stomatologii w Polsce i regionie, przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, uznanych wykładowców akademickich, największe firmy z branży stomatologicznej. Oprócz ogromnej wiedzy, którą przekażemy uczestnikom na blisko 30 wykładach, będzie okazja do dyskusji podczas debat i spotkań kuluarowych.

 

 

Prawne i praktyczne aspekty stwierdzania zgonu przez lekarzy POZ

Medyczne Centrum Szkoleniowe zaprasza na seminarium online: Prawne i praktyczne aspekty stwierdzania zgonu przez lekarzy POZ.

Wątpliwości pojawiły się m.in. z powodu nadania ratownikom medycznym, w pewnych okolicznościach, uprawnień do stwierdzania zgonu oraz w związku z przestarzałymi przepisami:

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Stwierdzanie-zgonu-i-koronerzy-Konieczny-o-uruchomieniu-procedury-zmian-w-przepisach,255482,14.html

https://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Karty-zgonu-do-poprawy-Wiceminister-Konieczny-zapowiedzial-zmiane-przepisow,255598,2.html

Szkolenie poprowadzi prof. dr. hab. n. med. Jarosław Berent:

- specjalista medycyny sądowej,
- specjalista laboratoryjnej toksykologii sądowej,
- konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny sądowej,
- kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Program kursu został zatwierdzony Uchwałą Nr 425/KKM/23/P-IX przez Prezydium Naczelnej Izby Lekarskiej. Za udział przysługuje lekarzom 5 punktów edukacyjnych.

Poniżej link do szkolenia oraz zapisów:

https://www.ratownictwo-mcs.pl/prawne-i-praktyczne-aspekty-stwierdzania-zgonu-przez-lekarzy-poz-ID-43,TN-187.html