×

Sport, kultura, czas wolny

XVIII Ogólnopolska Wystawa Malarstwa Lekarzy

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVIII Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa Lekarzy, która odbędzie się w dniach 30 maja - 5 czerwca 2021 roku w Klubie Lekarza w Łodzi.


Na  coroczną, Ogólnopolską Wystawę Malarstwa Lekarzy Komisja Kultury Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi zaprasza już po raz osiemnasty, także w maju - kontynuując tym samym tradycję wiosennych wernisaży.

Koleżanki i Kolegów lekarzy zainteresowanych udziałem w Wystawie prosimy o dostarczenie swych prac do Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi (93-005 Łódź, ul. Czerwona 3) do 14 maja br.

Obrazy mogą być wykonane w dowolnych technikach i formatach. Wraz z  tytułami  prac i nazwami technik, w jakich są wykonane, prosimy o przesłanie następujących danych: tytuł, imię i nazwisko autora, rodzaj jego specjalizacji, adres zamieszkania. Przyjmujemy maksymalnie 2 prace od jednego autora ze względu na ograniczenia powierzchni wystawienniczej.

Kontynuując  tradycję  zapoczątkowaną podczas wcześniejszych edycji Wystawy planujemy przeprowadzenie konkursu, w którym prace oceni jury złożone z trójki profesjonalistów.

Wernisaż Wystawy odbędzie się 30 maja 2021 roku  (niedziela) o godzinie 17.00 w Klubie Lekarza w Łodzi przy ul. Czerwonej 3, a Wystawa potrwa do 5 czerwca br.

Wernisaż może zostać odwołany z przyczyn niezależnych od organizatorów (sytuacja epidemiczna). W sytuacji tej materiał filmowy z przebiegu otwarcia Wystawy, ogłoszenia wyników Konkursu i wręczenia nagród będzie wyemitowany na platformie YouTube. Planujemy też wydanie Katalogu.

Serdecznie zapraszamy Autorów i Wszystkich zainteresowanych twórczością lekarzy.

Kontakt: Kierownik Sekretariatu Iwona Szelewa, tel. 42 683 17 01, fax 42 683 13 78, e-mail: biuro@oil.lodz.pl.

V Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Literacki „Lekarze dzieciom”

Komisja Kultury Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie ogłasza V Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Literacki „Lekarze dzieciom”. Patronat honorowy nad konkursem objęli Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja oraz Prezes Lubelskiej Izby Lekarskiej dr Leszek Buk.

 

Patronat medialny - „Gazeta Lekarska”, miesięcznik Lubelskiej Izby Lekarskiej „Medicus” „Polskie Radio Lublin”.

Termin nadsyłania prac: do 30.10.2021 r.

Rozstrzygnięcie konkursu: 27.11.2021 r.

Uroczyste wręczenie nagród: 18.12.2021 r.

 

Dodatkowe informacje na stronie internetowej organizatora: www.kultura.oil.lublin.pl.

Regulamin konkursu