×

Izba pamięci Pro Memoria

Izba pamięci

Odeszli... Dr Dr Eleonora i Kazimierz Bryndal

Pan Dr Kazimierz Bryndal

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 maja 2022 r. zmarł, w wieku 92 lat, Pan Dr Kazimierz Bryndal.

Absolwent rocznika 1954 Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Lekarz dentysta, specjalista protetyki stomatologicznej z Torunia.

 

W 3 kadencji, w latach 1997-2001, Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Toruniu.

Od chwili reaktywowania samorządu lekarskiego brał czynny udział w życiu samorządowym. W działalności samorządowej dał się poznać jako wszechstronny i skuteczny organizator. Niezastąpiony w kontaktach międzynarodowych, przede wszystkim z Izbą Lekarską partnerskiej Getyngi. Dla pokoleń dentystów toruńskich był niedoścignionym wzorem nauczyciela i wychowawcy. Niekwestionowany autorytet w środowisku lekarsko-dentystycznym.

Delegat na Krajowy Zjazd Lekarzy w 3, 5, 6 kadencji. Delegat na Okręgowy Zjazd Lekarzy K-POIL w 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 kadencji. Zastępca Prezesa ORL w 2, 4, 5 kadencji. Członek ORL w 2, 3, 4, 5, 6, 7 kadencji. Członek Prezydium ORL w 2, 3, 4, 5, 6, 7 kadencji.

 

Po studiach pracował w Szczecinie, potem w Chełmży. Od lat 90-tych do przejścia na emeryturę w 2009 roku był kierownikiem Samodzielnego Wojewódzkiego Centrum Stomatologii przy ul. Przedzamcze w Toruniu.

Wieloletni Prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego Oddział w Toruniu.

Wieloletni członek Toruńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Wieloletni Przewodniczący Komisji Współpracy z Zagranicą, Komisji Stomatologicznej, członek Komisji Historycznej K-POIL w Toruniu.

 

Uhonorowany Krzyżem Kawalerskim OOP, Złotym Krzyżem Zasługi, Tytułem i Odznaczeniem „Pro Gloria Medici” K-POIL oraz Odznaczeniem „Meritus Pro Medicis” NIL.

 

Zawsze uśmiechnięty, przyjaźnie nastawiony do życia. Swoim optymizmem do ludzi zarażał otoczenie.

 

 

Pani Dr Eleonora Sobiecka-Bryndal

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22 maja 2022 r. zmarła, w wieku 71 lat, Pani Dr Eleonora Sobiecka-Bryndal.

 

Absolwentka rocznika 1974 Akademii Medycznej w Łodzi. Lekarz stomatolog, specjalistka protetyki stomatologicznej z Torunia.

 

Delegat na Okręgowy Zjazd Lekarzy KPOIL 3, 4 i 5 kadencji oraz członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej 5 kadencji. Członek Komisji Senioratu i Spraw Socjalnych K-POIL w Toruniu.

 

 

Z żałobnej karty Odeszli od nas w 2022 roku...

  • Kochanowicz Janusz Kochanowicz Janusz
  • Lech Woronowicz Lech Woronowicz
  • Henryk Szwarocki Henryk Szwarocki
  • Hanna Stańska-Semmling Hanna Stańska-Semmling
  • Robert Sidorczuk Robert Sidorczuk
  • Dorota Muraszko-Buczkowska Dorota Muraszko-Buczkowska
  • Halina Iżyniec-Karakulska Halina Iżyniec-Karakulska
  • Małgorzata Majewska Małgorzata Majewska