×

Kształcenie Informacje o szkoleniach, kursach i konferencjach

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Dziecko krzywdzone – problem interdyscyplinarny”

Szanowni Państwo,

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego serdecznie zaprasza na Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Dziecko krzywdzone – problem interdyscyplinarny”, która odbędzie się  25 listopada 2022 r. w godz. 9:00 – 16:00, w Sali Bankietowej pod Solankami, przy ul. Rydygiera 15/17 w Grudziądzu.

 

Inicjatorem wydarzenia są chirurdzy dziecięcy z naszego Szpitala, którzy na co dzień stykają się z problemem dziecka krzywdzonego. Do wydarzenia dołączył także Zespół Interdyscyplinarny w Grudziądzu, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu, Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu oraz Komenda Miejska Policji w Grudziądzu.

 

Wydarzenie objęte jest również Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka oraz Prezydenta Grudziądza.

 

Podstawowym celem Konferencji jest wskazanie sposobu i metod rozpoznania dziecka krzywdzonego podczas kontaktu z dzieckiem, rodzicem lub opiekunem prawnym dziecka oraz podjęcie odpowiednich czynności przez lekarzy pediatrów, chirurgów dziecięcych, ratowników medycznych, pielęgniarki oddziałów dziecięcych, szpitalnych oddziałów ratunkowych, POZ, jak również pracowników placówek oświatowych, placówek oświatowo-wychowawczych, pracowników ośrodków pomocy społecznej, do których przede wszystkim skierowane jest wydarzenie.  

 

Aby uczestniczyć w wydarzeniu prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy: konferencja@bieganski.org do 21 listopada 2022 r.

 

Udział w Konferencji jest bezpłatny.

WEBINAR "Ewolucja w diagnostyce i leczeniu raka gruczołu krokowego", 2 pkt. edukacyjne

Firma MIP Pharma Polska zaprasza na bezpłatny webinar pt. (R)Ewolucja w diagnostyce i leczeniu raka gruczołu krokowego, który poprowadzi dr hab. n med. Tomasz Borkowski, FEBU, (Klinika Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty w Warszawie). Wydarzenie odbędzie się 26 listopada 2022 w godz. 9-12.30. Uczestnikom będą przyznaje 2 punkty edukacyjne.

Wszelkie informacje o szkoleniu są dostępne na stronie http://www.mip-konferencje.pl/index.php/wydarzenia