×

Kształcenie Informacje o szkoleniach, kursach i konferencjach

Konferencja online dla lekarzy "VI Barbórkowe Spotkanie Geriatryczne"

 

Szanowni Państwo,

 

Serdecznie zapraszamy lekarzy zainteresowanych problematyką geriatryczną do udziału w organizowanej 4 grudnia 2021 roku konferencji naukowo-dydaktycznej “VI Barbórkowe Spotkanie Geriatryczne”.

Konferencja, objęta honorowym patronatem J.M. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, stanowić będzie podsumowanie postępów nauki i praktyki klinicznej w obszarze geriatrii w kraju i na świecie oraz aktualnych wyzwań stojących przed opieką geriatryczną.

Zagadnienia te przedstawione zostaną przez czołowych polskich geriatrów, reprezentujących wiodące ośrodki uniwersyteckie, Kolegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii w Polsce i Polskie Towarzystwo Gerontologiczne.

Formuła online Konferencji i bezpłatny w niej udział (jedynie po zarejestrowaniu się), otwierają możliwość uczestnictwa wszystkim zainteresowanym problematyką geriatryczną. 

Rejestracja elektroniczna za pośrednictwem strony internetowej Śląskiej Izby Lekarskiej:

https://izba-lekarska.org.pl/izba-dla-ciebie/ksztalcenie/konferencje-naukowe/vi-barborkowe-spotkanie-geriatryczne-postepy-geriatrii

 

SYMPOZIUM "NOWOTWORY GŁOWY I SZYI:NOWE PERSPEKTYWY"

 

Szanowni Państwo,

 

10.12.2021r. zapraszam Państwa po raz kolejny do Poznania, na 1-dniowe międzynarodowe Sympozjum - Nowotwory Głowy i Szyi: nowe perspektywy. Jestem przekonany, że będziecie to naukowa uczta i niepowtarzalna okazja, spotkania wybitnych ekspertów z zakresu laryngologii onkologicznej, chirurgii szczękowo-twarzowej, radioterapii, onkologii klinicznej. Wszystkie prezentacje oparte są na aktualnych zdobyczach nauki, w zakresie onkologii głowy i szyi. 

 

Do zobaczenia w Poznaniu!

Wojciech Golusiński

 

 

Program_sympozium 

Link do rejestracji: https://headandneck.conrego.pl/

 

 

Konferencje naukowe. Jesień 2021

Szanowni Państwo, 
Fundacja Naukowa Bydgoska Szkoła Historii Nauk Medycznych i współorganizatorzy, zapraszają do wzięcia udziału w dwóch interdyscyplinarnych konferencjach naukowych: 1) Zdrowie i choroba w czasach Stanisława Staszica (1755-1826), Piła, 16-17 września 2021 r. 2) II Ogólnopolskie seminarium z historii farmacji pn. Narkotyki, Bydgoszcz, 14-15 października 2021 r. Agenda konferencji Agenda seminarium Więcej informacji pod tel.: 661 87 62 62.
Pozdrawiam Wojciech Ślusarczyk Fundacja Naukowa Bydgoska Szkoła Historii Nauk Medycznych

 

VII Andrzejki Stomatologiczne

Konferencja VII Andrzejki Stomatologiczne – trwa rejestracja

Serdecznie zapraszamy na 7. edycję konferencji Andrzejki Stomatologiczne! Urozmaicone wykłady z wielu dziedzin stomatologii, znakomici prelegenci, integracja środowiska, dobra zabawa i atrakcje Hotelu Stok to tylko kilka powodów, dla których warto wziąć udział w VII Andrzejkach Stomatologicznych. To niepowtarzalne wydarzenie, organizowane przez Komisję Stomatologiczną Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach, z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników z całej Polski. W części wystawienniczej będą mieli Państwo okazję zapoznać się z ofertą firm z branży stomatologicznej oraz pokrewnej. Wieczorami gwarantujemy dobrą zabawę, a wszystko to odbędzie się w malowniczej scenerii Beskidu Śląskiego.

 

Konferencja odbędzie się w terminie 26-28 listopada 2021 r. w hotelu Stok w Wiśle.

 

PODCZAS KONFERENCJI ODBĘDĄ SIĘ M.IN. NASTĘPUJĄCE WYKŁADY (KOLEJNOŚĆ WYKŁADOWCÓW ALFABETYCZNA):

 

 • Mgr Renata Dziedzicka – "Najnowsze metody odbudowy i regeneracji szkliwa i zębiny oraz skuteczne rozwiązania w walce z nadwrażliwością".
 • Dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz – "COVID-19 chorobą o wielu twarzach" oraz "Borelioza – trudna diagnostyka".
 • Dr n. med. Małgorzata Kulesa-Mrowiecka – "Fizjoterapia stomatognatyczna w dysfunkcjach stawu skroniowo-żuchwowego".
 • Dr n. med. Stanisław Musiał – "Współczesne metody leczenia wad klasy II".
 • Mec. Ewa Mazur-Pawłowska – "Procedury po-ekspozycyjne, czyli jak ustrzec się procesu o zranienie w gabinecie stomatologicznym".
 • Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski – "Niby wszystko widać, ale nie zawsze i nie do końca".
 • Dr n. med. Jacek Szkutnik – "Dysfunkcje układu ruchowego narządu żucia - podstawowa diagnostyka i leczenie".
 • Dr Monika Tysiąc-Miśta – "Postawy lekarzy dentystów w okresie wybuchu pandemii COVID-19 w Polsce. Jak zmienił się nasz stosunek do pandemii w okresie od początku jej trwania do dzisiaj".
 • Dr n. med. Wojciech Wawrzynek – "Diagnostyka zatok obocznych – fakty i mity".

 

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe https://izba-lekarska.org.pl/o-izbie/aktualnosci/vii-andrzejki-stomatologiczne-rejestracja

 

Komitet Organizacyjny

VII Andrzejek Stomatologicznych

 

 

Comarch Healthcare Webinar

Wieczorki ultrasonograficzne w Lesznie

Screening jamy brzusznej + eFAST. Zaczynamy cykl wieczorków USG w Lesznie

 

Wakacje za nami. Fundacja Mocni na starcie rusza z nową #MOCą po sezonie urlopowym.

 

Ogłaszamy nabór na jesienne spotkania z ultrasonografią w Lesznie. W trakcie wydarzenia skupimy się przede wszystkim na screeningu jamy brzusznej oraz na protokole eFAST. Szkolenia poprowadzi dla Was Agnieszka Kopeć.

 

Najbliższe terminy:

 • 25 października
 • 26 października

 

Szkolenia odbędą się w siedzibie Fundacji, w godz. 15.00 - 20.00. Bilety w cenie 70 zł do nabycia na naszej stronie internetowej: https://mocninastarcie.pl/warsztat/

Zapraszamy

Epidemie chorób zakaźnych oraz ich zwalczanie w lecznictwie europejskim: poglądy na etiologię oraz sposoby leczenia i profilaktyki

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej Epidemie chorób zakaźnych oraz ich zwalczanie w lecznictwie europejskim: poglądy na etiologię oraz sposoby leczenia i profilaktyki, która odbędzie się w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego w dniu 27 listopada 2021 r.

 

Komunikat

 

 

Formularz zgłoszeniowy