×

Kształcenie Informacje o szkoleniach, kursach i konferencjach

Bezpłatne kursy dla lekarzy

Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia jako organizator Kursów umiejętności dla lekarzy i lekarz rezydentów opartych na Evidence Based Medicine, zaprasza do udziału w nieodpłatnych kursach. Kursy realizowane są ramach przyznanego przez Ministerstwo Zdrowia grantu w prestiżowym konkursie pn. Kształcenie podyplomowe lekarzy – rozwój kształcenia praktycznego z wykorzystaniem technik symulacji medycznej, współfinansowanego ze środków Europejskiego Fundusz Społecznego. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W projekcie przewidziano realizację łącznie 109 szkoleń dla 758 lekarzy do 30.06.2023 r. Wydarzenie ma charakter cykliczny, terminy poszczególnych szkoleń są zamieszczane na stronie internetowej projektu pod adresem: http://kmptm.pl/power5-4-kursy/.

 

Szczegóły

Zagrożenia epidemiologiczne a zdrowie publiczne - wczoraj, dziś, jutro

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na konferencję pt. „Zagrożenia epidemiologiczne a zdrowie publiczne-wczoraj, dziś, jutro” realizowaną z projektu MEIN w ramach programu „Doskonała Nauka” organizowanej przez Zakład Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu.

 

W czasie konferencji gospodarzem dwóch sesji będzie Polskie Towarzystwo Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego .

 

Konferencja odbędzie się w dniach 23-24 września 2021r online.

 

Informacje

 

Program konferencji: https://epidpublichealth.wum.edu.pl/program-konferencji

Szkolenie dla kandydatów na biegłych sądowych i biegłych sądowych

Szanowni Państwo,zapraszamy do udziału w SZKOLENIU DLA KANDYDATÓW NA BIEGŁYCH SĄDOWYCH I BIEGŁYCH SĄDOWYCH.

 

Kurs składa się z trzech modułów i realizowany jest w trybie weekendowym. Rekrutacja elektroniczna za pośrednictwem strony internetowej Śląskiej Izby Lekarskiej –

https://izba-lekarska.org.pl/izba-dla-ciebie/ksztalcenie/kursy/doskonalace/doskonalace/szkolenie-dla-kandydatow-na-bieglych-sadowych-i-bieglych-sadowych-2

 

Szkolenie prowadzone będzie za pomocą technik i metod kształcenia na odległość z wykorzystaniem platformy e-learningowej ClickMeeting.

 

Za udział w wydarzeniu przyznawane są punkty edukacyjne.

 

Więcej informacji na stronie internetowej Śląskiej IL.

 

Konferencje naukowe. Jesień 2021

Szanowni Państwo, 
Fundacja Naukowa Bydgoska Szkoła Historii Nauk Medycznych i współorganizatorzy, zapraszają do wzięcia udziału w dwóch interdyscyplinarnych konferencjach naukowych: 1) Zdrowie i choroba w czasach Stanisława Staszica (1755-1826), Piła, 16-17 września 2021 r. 2) II Ogólnopolskie seminarium z historii farmacji pn. Narkotyki, Bydgoszcz, 14-15 października 2021 r. Agenda konferencji Agenda seminarium Więcej informacji pod tel.: 661 87 62 62.
Pozdrawiam Wojciech Ślusarczyk Fundacja Naukowa Bydgoska Szkoła Historii Nauk Medycznych

 

Szkolenie „Profilaktyka raka jelita grubego – zasadność, metody, organizacja w Polsce.

Szanowni Państwo,

 

Mając na celu zwiększenie kompetencji lekarzy POZ w dziedzinie badania profilaktycznego raka jelita grubego oraz przełamaniu barier w zalecaniu badań profilaktycznych, Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Izby Lekarskiej organizuje cykl bezpłatnych szkoleń „Profilaktyka raka jelita grubego – zasadność, metody, organizacja w Polsce. Warsztaty dla lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ).”

 

Projekt jest realizowany w ramach kampanii społecznej „Z miłości do życia. Rusz się na kolonoskopię”, której patronem jest Naczelna Izba Lekarska. Więcej informacji w załączniku.

Cykl szkoleniowy odbędzie się w formule online, w trzech terminach: 15.06, 29.06, 20.07 o godzinie 17.30. Każde spotkanie potrwa około 80 minut. Za udział w cyklu przysługuje certyfikat z 4 punktami edukacyjnymi.*

 

Tematyka poruszona podczas szkoleń to m. in. omówienie celu badań, ich skuteczności i rodzajów w kontekście Programu Badań Przesiewowych (PBP) w Polsce; organizacja PBP w Polsce; zasadność stosowania testu na krew utajoną w Polsce.

 

Szczegółowy program i możliwość zapisania się na cykl szkoleń:

https://nil.org.pl/dla-lekarzy/kursy-i-szkolenia/308-cykl-szkolen-1506-2906-2007-dla-lekarzy-poz-profilaktyka-raka-jelita-grubego-zasadnosc-metody-organizacja-w-polsce-warsztaty-dla-lekarzy-podstawowej-opieki-zdrowotnej-poz

 

Zaproszenie

Kurs ETC w dniach 23-25.08.2021

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na KURS ETC, który odbędzie się w Centrum Symulacji Medycznej we Wrocławiu w dniach 23.-25.08.2021 roku.

Bardzo proszę o zapoznanie się ze szczegółami dostępnymi na stronie internetowej pod adresem:

http://www.csm.umed.wroc.pl/2021/06/08/european-trauma-course-iv-2/

Szkolenie z USG płuc od Fundacji Mocni na starcie

Szanowni Państwo,

 

w imieniu Fundacji Mocni na starcie chciałam prosić o pomoc w dotarciu do medyków, którzy walczą z COVID-19. W dobie pandemii (mimo zajętości personelu medycznego) chcemy w dowolnym miejscu i czasie przeszkolić chętnych lekarzy i ratowników z ultrasonografii płuc, która ułatwi diagnozę u osób z poważnymi dusznościami wywołanymi COVID-19. Wystarczy kilka przyłożeń głowicy USG, by stwierdzić stan naszych płuc. Badanie, którego chcemy nauczyć medyków funkcjonuje pod nazwą protokół BLUE. Szkolenia są darmowe.

W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

 

Pozdrawiam, 


Paulina Adamczak
FUNDRAISERKA

Szkolenie "Wstęp do HB-HTA"

Szanowni Państwo,

Prometriq Akademia Zarządzania w oparciu o umowę z firmą Asseco Data Systems S.A. zaprasza pracowników podmiotów medycznych na bezpłatne szkolenie Wstęp do HB-HTA (Hospital Based Health Technology Assessment). Szkolenia realizowane są w formie webinarowej na platformie Webex. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe w formie elektronicznej z indywidualnym zabezpieczeniem. Szkolenie kończy się zaliczeniem w formie ankiety elektronicznej, które upoważnia do uzyskania certyfikatu. Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne dzięki finansowaniu ze strony Europejskiego Funduszu Szkoleniowego (EFS).

Terminy, program szkoleń oraz formularz rekrutacyjny: https://prometriq.pl/hb-hta/

Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Epidemie chorób zakaźnych oraz ich zwalczanie w lecznictwie europejskim: poglądy na etiologię oraz sposoby leczenia i profilaktyki

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej Epidemie chorób zakaźnych oraz ich zwalczanie w lecznictwie europejskim: poglądy na etiologię oraz sposoby leczenia i profilaktyki, która odbędzie się w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego w dniu 27 listopada 2021 r.

 

Komunikat

 

 

Formularz zgłoszeniowy

Konferencja naukowo-szkoleniowa „Nowości w leczeniu Stomatologicznym”

Szanowni Państwo, 

 

Wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Białymstoku lek. dent. Jolanta Szczurko zaprasza na ogólnopolską konferencję naukowo-szkoleniową „Nowości w leczeniu Stomatologicznym”, która odbędzie się w dniach 23-25-września 2021 r. w Hotelu Oficerski Yacht Club R.P. PACIFIC w Augustowie przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 4 w ramach Podlaskich Spotkań Stomatologicznych.

 

Zaproszenie

Program

Karta zgłoszenia

Szkolenie " Praca z elektroniczną dokumentacją medyczną EDM i zdarzenia medyczne na żywo"

Szanowni Państwo,

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne bezpłatne szkolenie dotyczące raportowania Zdarzeń Medycznych, procesu wymiany i udostępniania EDM, które odbędzie się on-line 22 lipca 2021 r. o godz. 18.00. Podczas tego wydarzenia będziecie mogli Państwo przekonać się jak cały proces przebiega w praktyce na żywo i jakie przynosi korzyści. Szczegóły dostępne są na stronie www.osoz.pl/edm

Ulotka informacyjna

 

 

Zapraszamy do kontaktu,

 

Z poważaniem,

 

Agnieszka Golec

 

Sekcja Marketingu