Kontakt  

dan kontakt

kontakt

Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska

87-100 Toruń

ul. Ignacego Danielewskiego 6

mapa g Mapa dojazdu

tel. 56 655 41 60, 62

tel./fax  56 655 41 60

kom. 601 651 040

e-mail: torun@hipokrates.org

NIP 956-12-08-530

Bank PEKAO S.A.

63124040091111000044843364

   

Kalendarz wydarzeń  

loader
   

Najbliższe wydarzenia  

   

Leki refundowane  

Lista leków refundowanych na dzień 01.05.2017 r.

pdf

Wcześniejsze listy   recepta

   

Meritum  

1 17 cover

Starsze numery   mer ico

Harmonogram wysyłki biuletynu w 2017 roku:

 • 26 czerwca
 • 4 września
 • 30 października
 • 11 grudnia

Prosimy o nadsyłanie materiałów nie później niż 3 tygodnie przed datą wysyłki! 

   

fpom logo

   

intertour

   

Informacje o szkoleniach, kursach i konferencjach


slp150 lat Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego

Szanowni Państwo,

w 2017 roku mija 150 lat od założenia Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego, które odegrało olbrzymią rolę w rozwoju i historii polskiej medycyny, stworzyło podstawy lekarskiego samorządu.

Stowarzyszenie Lekarzy Polskich we Lwowie, działające od 1991 roku i uważające siebie w dużej mierze za kontynuatora sławnej działalności Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego, organizuje we Lwowie w dniach 19-21 października 2017 roku uroczystość z okazji Jubileuszu 150-lecia Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego i Międzynarodową Konferencję Naukową.

Na te uroczystości chcielibyśmy zaprosić przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej, oraz okręgowych izb lekarskich, przedstawicieli wszystkich organizacji, należących do Federacji Polonii Medycznej, członkiem której jest również nasze Stowarzyszenie.
Nasz Jubileusz nie może odbyć się bez udziału delegacji od polskich stowarzyszeń lekarskich zza wschodniej granicy – Litwy, Białorusi, Mołdawii i Ukrainy.

W celu uświetnienia obchodów Jubileuszu mamy zamiar napisać i wydać w języku polskim monografię pt. „Lwowskie Towarzystwo Lekarskie”, przedstawiającą całokształt jego wielokierunkowej 150-letniej działalności.

Doc. dr n. med. Ewelina Hrycaj-Małanicz
Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Polskich we Lwowie

Program konferencji naukowej pdf


Studia podyplomowe Interdyscyplinarne zastosowania badań epidemiologicznych

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku - Wydział Nauk o Zdrowiu - zapraszają na dwusemestralne studia podyplomowe Interdyscyplinarne zastosowania badań epidemiologicznych. Studia przeznaczone są dla osób zatrudnionych w instytucjach administracji rządowej i samorządowej, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, jednostkach ochrony zdrowia, Narodowym Funduszu Zdrowia, jednostkach edukacyjnych oraz wszystkich pozostałych instytucjach realizujących funkcje i zadania zdrowia publicznego.

Warunkiem podjęcia studiów podyplomowych Interdyscyplinarne zastosowania badań epidemiologicznych jest posiadanie tytułu zawodowego lekarza medycyny, lekarza dentysty, lekarza weterynarii lub tytułu zawodowego magistra: pielęgniarstwa, położnictwa, farmacji, analityki medycznej, kosmetologii, dietetyki, fizjoterapii, elektroradiologii, zdrowia publicznego, biotechnologii, technologii żywności i żywienia człowieka, ochrony środowiska, inżynierii środowiskowej, chemii, biologii, fizyki, ekonomii, zarządzania, administracji publicznej.

Racjonalne podejmowanie decyzji w ochronie zdrowia możliwe jest jedynie w oparciu o rzetelne informacje dotyczące sytuacji zdrowotnej społeczeństwa oraz czynników ją warunkujących. Niezbędne jest również posiadanie dowodów na temat skuteczności i efektywności wdrażanych programów i polityk w zdrowiu publicznym. Badania epidemiologiczne stanowią podstawowe narzędzie pomiaru sytuacji zdrowotnej, potrzeb zdrowotnych oraz wyników zdrowotnych i kosztów podejmowanych działań w ochronie zdrowia. Celem studiów podyplomowych Interdyscyplinarne zastosowania badań epidemiologicznych jest przygotowanie profesjonalnej kadry w dziedzinie epidemiologii posiadającej wiedzę, umiejętności i kompetencje umożliwiające funkcjonowanie w interdyscyplinarnych zespołach realizujących działania mające na celu poprawę stanu zdrowia populacji. Dlatego też program studiów obejmuje kształcenie w zakresie epidemiologii ogólnej, środowiskowej, epidemiologii chorób zakaźnych i niezakaźnych, demografii, statystyki, nadzoru sanitarno-epidemiologicznego, monitoringu stanu zdrowia populacji, metodologii badań epidemiologicznych, oceny technologii medycznych, promocji zdrowia oraz aspektów prawnych w ochronie zdrowia.

Ogólna liczba zajęć dydaktycznych wynosi 241 godzin. Kadra nauczająca składa się głównie ze specjalistów w dziedzinie epidemiologia i zdrowie publiczne. Są to osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej jak również w praktyce epidemiologii i zdrowia publicznego. Do niniejszego zaproszenia dołączam program studiów, wraz z wykazem wykładowców.

Program studiów podyplomowych ma charakter praktyczny, umożliwiając wykorzystanie nabytej wiedzy i umiejętności w ocenie stanu zdrowia populacji, szacowaniu potrzeb zdrowotnych i planowaniu ich zabezpieczenia, tworzenia programów promocji zdrowia i programów polityki zdrowotnej oraz ewaluację działań podejmowanych w zdrowiu publicznym.

Studia podyplomowe Interdyscyplinarne zastosowania badań epidemiologicznych rozpoczynają się w październiku 2017 roku.

Nabór na studia rozpoczyna się 1 maja 2017 roku i trwa do 29 września 2017 roku.

W przypadku niewyczerpania limitu miejsc, termin zakończenia rekrutacji może ulec zmianie.

Kandydat na studia podyplomowe rejestruje się w portalu rekrutacyjnym UMB "Internetowa Rekrutacja Kandydatów".

Wszelki pytania dotyczące rekrutacji można również kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Cena studiów podyplomowych - 4.250 zł (płatne w dwóch ratach - 2.125 zł za semestr).

Program studiów pdf

Ulotka pdf


Żywienie Noworodka - Problem Ciągle Aktualny

W dniach 8-9 września 2017 roku w Bydgoszczy odbędzie się konferencja pt. Żywienie Noworodka - Problem Ciągle Aktualny. Tegoroczna konferencja jest kontynuacją spotkań które wcześniej odbywały się w Tarnowie, a od kilku lat kontynuowane są w Bydgoszczy.

W 2015 roku konferencja poświęcona była problemom hematologicznym okresu noworodkowego i dziecięcego. Kolejna dotyczyła wcześniactwa jako problemu diagnostyczno-leczniczego.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z konferencji oraz warsztatów, materiałów medialnych oraz galerii zdjęć na naszej stronie internetowej www.alka-tech.com.pl.

W tym roku tematem przewodnim konferencji będzie żywienie noworodka. Jest to jeden z najważniejszych problemów, z którym aktualnie muszą zmagać się lekarze i pielęgniarki. Swój udział w konferencji zapewnili czołowi specjaliści w tej dziedzinie, którzy przedstawią najnowsze trendy w zakresie diagnostyki i leczenia wcześniaków. Program konferencji w załączeniu.

Rejestracja uczestników poprzez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej www.alka-tech.com.pl.

Program konferencji pdf


Innowacje w otolaryngologii: wyzwania-możliwości-perspektywy

Katedra i Klinika Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej UMP wraz z Polskim Towarzystwem Nowotworów Głowy i Szyi, przy współpracy Instytutu Narządów Zmysłu organizuje II Ogólnopolską Konferencję "Innowacje w otolaryngologii: wyzwania-możliwości-perspektywy", która odbędzie się w dniach 14-16 września 2017 roku w hotelu Aquarius w Kołobrzegu.

Szczegóły pdf


Kursy ultrasonograficzne

Szkoła USG Profimedical powstała w 2014 roku i realizowała kilkadziesiąt kursów medycznych różnych specjalizacji. Posiada akredytację Śląskiej Izby Lekarskiej.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów. Każdy kurs prowadzony jest przez lekarzy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.
Na życzenie organizujemy kursy w placówkach medycznych bądź w siedzibie Klienta (oferta przygotowywana indywidualnie. Prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), gdzie zapewniamy pełną profesjonalną obsługę, w której w skład wchodzi:

 • Kadra dydaktyczna
 • Stanowiska do ćwiczeń z nowoczesną aparaturą medyczną
 • Catering
 • Materiały edukacyjne
 • Certyfikaty ukończenia szkolenia

Istnieje możliwość zorganizowania kursu z wybranej przez Klienta tematyki, bądź dostosowania obecnych szkoleń do zapotrzebowania Kursantów.
Organizujemy szkolenia w trybie jedno- lub dwudniowym, w dowolnie wybranych porach i terminach (termin uzależniony jest również od dostępności wykładowców).
Zapisy oraz dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.usg.szkola.pl.

Katalog kursów pdf


Studia podyplomowe - Zioła w Profilaktyce i Terapii

IV edycja studiów podyplomowych ”Zioła w profilaktyce i terapii” oraz II edycja Konferencji edukacyjno-szkoleniowej z warsztatami „Zioła dla zdrowia i urody”.

Rozpoczęła się rekrutacja na IV edycję studiów podyplomowych ”Zioła w Profilaktyce i Terapii” oraz II edycję Konferencji edukacyjno-szkoleniowej z warsztatami „Zioła dla Zdrowia i Urody”. Studium utworzone jest przy Wydziale Farmaceutycznym w Poznaniu, a jednostką prowadzącą jest Katedra i Zakład Farmakognozji.

Studia podyplomowe uzyskały w roku 2017 Certyfikat „Studia z przyszłością”, przyznawany na podstawie opinii członków Komisji Eksperckiej, reprezentujących Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz środowiska akademickie i gospodarcze.

Główne zagadnienia ujęte w programie studiów podyplomowych dotyczą działania i praktycznych zasad stosowania ziół w profilaktyce oraz leczeniu różnych chorób, procesów technologicznych stosowanych w przemyśle zielarskim.

Rekrutacja na studia odbywać się będzie od 8 maja 2017 r. do 8 września 2017 r. Studia trwają II semestry (180 godzin wykładów, seminariów i ćwiczeń), rozpoczęcie zajęć planowane jest na połowę października.

Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowej składa się z cyklu wykładów pt. „Kilka prawd o modnych ziołach” oraz zajęć praktycznych obejmujących przyrządzanie w warunkach domowych leczniczych i przyprawowych mieszanek ziołowych, syropów leczniczych czy prostych form kosmetycznych do pielęgnacji ciała i włosów.

Rekrutacja na konferencje odbywać się będzie od 1 czerwca 2017r. do 15 sierpnia 2017r. W ramach dwudniowej Konferencji będą prowadzone wykłady (5 godzin) oraz zajęcia praktyczne (12 godzin), rozpoczęcie zajęć planowane jest na połowę września 2017.

Szczegółowe informacje www.farmakognozja.ump.edu.pl.

Informacja o studiach pdf

Informacja o konferencji pdf


Szanowni Państwo,

firma EUROIMMUN POLSKA serdecznie zaprasza wszystkich Lekarzy do wzięcia udziału w kursie online pt.: „Diagnostyka przeciwciał ANA w teorii i praktyce”. Kurs został uruchomiony 3 kwietnia i będzie dostępny do 30 czerwca 2017 r. na stronie akademia.euroimmun.pl. Ukończenie kursu upoważnia do otrzymania 12 punktów edukacyjnych.

Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie medycyny i diagnostyki laboratoryjnej umożliwiają stosowanie nowoczesnych metod diagnostycznych. Jedną z nich jest badanie obecności przeciwciał przeciwjądrowych (ANA), które mają istotne znaczenie diagnostyczne w rozpoznawaniu układowych chorób tkanki łącznej. Wierząc, że szybka i trafna diagnoza zwiększy szanse pacjentów reumatologicznych na wdrożenie skutecznego leczenia bądź zahamowanie postępu choroby, EUROIMMUN POLSKA uruchomiło kurs „Diagnostyka przeciwciał ANA w teorii i praktyce”, aby promować badania przeciwciał przeciwjądrowych zgodnie z rekomendacjami American College of Rheumatology. Patronat naukowy nad kursem sprawuje prof. dr hab. Piotr Wiland z Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.


Studia podyplomowe - Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Wydziałem Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w celu ułatwienia lekarzom realizacji obowiązku doskonalenia zawodowego przygotowało szeroką ofertę studiów podyplomowych oraz kursów doskonalących na rok akademicki 2017/2018

Aktualnie prowadzona jest rekrutacja na następujące studia podyplomowe:

Badania kliniczne - metodologia, organizacja i zarządzanie pdf

Kontrola zakażeń w jednostkach opieki zdrowotnej pdf

Medycyna ekstremalna i medycyna podróży pdf

Neurologopedia z elementami audiologii i foniatrii pdf

Podstawy psychoterapii pdf

Psychoonkologia w praktyce klinicznej pdf

Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna pdf

Żywienie w zdrowiu i chorobie pdf

W przygotowaniu nowe kierunki studiów:

Koloproktologia praktyczna,

Podstawy publikowania w naukach medycznych.

Szczegółowa oferta w zakresie kształcenia podyplomowego dostępna jest na stronie internetowej: www.mckp.uj.edu.pl.


V Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Ku standardom opieki nad pacjentem w śpiączce”

Miejsce Konferencji: Hotel Filmar, ul. Grudziądzka 45, Toruń
Data Konferencji: 7-8 września 2017

Fundacja „Światło” w Toruniu w dniach 7-8 września 2017r. organizuję V Międzynarodową Naukową Konferencję „Ku standardom opieki nad pacjentem w śpiączce”.

Sygnalizujemy to wydarzenie, gdyż pragniemy w pięknym Toruniu skupić ludzi, którym nie jest obojętny los osób w śpiączce.

Głównym celem konferencji jest wypracowanie standardów opieki, które pozwolą na skuteczniejsze merytoryczne wdrożenie postępowania zwiększającego szansę tej marginalizowanej grupy chorych. Konferencja nie tylko integruje środowisko praktyków opieki zdrowotnej ale i naukowców, których dokonania wyznaczają nowe kierunki działań w stosunku do pacjentów w stanie apalicznym.

Wśród prelegentów konferencji będą lekarze i naukowcy z Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii oraz polscy wspaniali wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Politechniki Gdańskiej, Bydgoskiej Szkoły Wyższej.

Tematyka konferencji będzie ściśle związana z diagnozowaniem i stymulacją wielozmysłową stosowaną wobec pacjentów w śpiączce. W czasie konferencji odbędą się również warsztaty z zakresu rehabilitacji, które poprowadzi Profesor Luckhoff z Niemiec.

Zapraszam Państwa bardzo serdecznie.

Z wyrazami szacunku
Janina Mirończuk
Prezes Fundacji „Światło”

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJI:

Zgłoszenia do 25 sierpnia 2017r.

 • drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • listownie: ul. Grunwaldzka 64 87-100 Toruń
 • fax 56 651 12 17

Odpłatność uczestników 250,00 zł (bez zakwaterowania).
Osoby pracujące w opiece zdrowotnej 200,00 zł (bez zakwaterowania).
Studenci, rodziny pacjentów 100,00 zł (bez zakwaterowania).

Dokonywanie wpłat do końca 25 sierpnia 2017 r.

Wpłata na konto: Fundacja „Światło” PeKaO S.A. I O/Toruń nr 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 z nazwiskiem osoby wpłacającej i dopiskiem KONFERENCJA 2017.

Zakwaterowanie Hotel Filmar, Toruń ul. Grudziądzka 45 tel. 56 669 48 00.
Możliwość rezerwacji noclegu przez Fundację lub osobiście.
W przypadku pośredniczenia Fundacji w rezerwacji noclegu prosimy o kontakt mailowy.

Karta zgłoszeniowa pdf


I Ogólnopolska Konferencja Medycyny Holistycznej. Metody wczesnego wykrywania zagrożeń podologicznych

Interdyscyplinarnie o diagnostyce, profilaktyce, rehabilitacji i leczeniu.

Konferencja odbędzie się w dniach 13-14.05.2017 r. w Szczecinie Radisson Blu Hotel, Szczecin, Pl. Rodla 10, 70-419, Szczecin początek obrad godz. 9.00.
Uczestnicy konferencji uzyskają 16 punktów naukowych (akredytacja Izby Lekarskiej) (6 pkt w przypadku udziału tylko w części wykładowej).

Zgłoszenia prosimy kierować przez formularz zgłoszeniowy na stronie: https://iokmh.konfeo.com.

Konferencja jest odpłatna: koszt: 350,00 zł (wykłady+warsztat), 200,00 zł (wykłady).

Liczba miejsc ograniczona.

W razie pytań, pozostajemy do dyspozycji: tel. 607 602 175, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły jpeg


cede 2017 banner

Kongres Unii Stomatologii Polskiej

Od 10 kwietnia można rejestrować się na Kongres Unii Stomatologii Polskiej, który będzie towarzyszył 26. edycji Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE. W Poznaniu, w dniach 14-16 września dojdzie do spotkania na szczycie - biznesu z nauką.

Wszelkie informacje o wydarzeniu, oraz rejestracja są dostępne pod adresem: www.cede.pl.

Szczegóły pdf


Szkolenia dla lekarzy i lekarzy dentystów - System Monitorowania Kształcenia (SMK)

Uruchomienie z dniem 1 maja 2017 r. Systemu Monitorowania Kształcenia (SMK) będzie rewolucyjną zmianą w obsłudze procesów związanych z kształceniem podyplomowym lekarzy i lekarzy dentystów. W związku z tym organizowane są spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Koleżanek i Kolegów Lekarzy oraz Lekarzy Dentystów, którzy chcieliby zapoznać się z funkcjonalnościami systemu i wymaganiami nakładanymi na lekarzy i lekarzy dentystów w posługiwaniu się SMK.

Wśród funkcjonalności znajdą się m.in. wnioskowanie o modyfikację uprawnień (określenie roli), wnioskowanie o LEK/LDEK, wnioskowanie o Państwowy Egzamin Specjalizacyjny (PES), wnioskowanie o rozpoczęcie specjalizacji oraz inne.

Informatyzacja procesów związanych z kształceniem wymagać będzie korzystania m.in. z tzw. profilu zaufanego, umiejętności logowania się do systemu, składania różnego rodzaju wniosków jak i wielu innych czynności realizowanych dotychczas za pomocą dokumentów papierowych. Przepisy ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia przenoszą wymianę informacji ze świata papieru do otoczenia cyfrowego.

Osoby zainteresowane tematem SMK informujemy, że szkolenia z SMK prowadzić będą pracownicy Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Szkolenie odbędzie się 27 kwietnia (czwartek) o godz. 10:00 w Sali konferencyjnej przy al. Matejki 6 we Wrocławiu. Szkolenie zaplanowane jest na ok. 3 godziny.

Więcej informacji na temat Systemu można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia pod adresem:
http://www.mz.gov.pl/rozwoj-i-inwestycje/komunikaty/system-monitorowania-ksztalcenia-pracownikow-medycznych/
Wstęp wolny. Chętnych prosimy o zgłoszenie mailowe pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Szanowni Państwo!

Z przyjemnością pragnę poinformować, że Fundacja Daj Szansę, przy wsparciu Stowarzyszenia Twórczej Resocjalizacji Po – most, na zlecenie Gminy Miasta Torunia realizuje projekt z zakresu zdrowia publicznego: Szkolenia profesjonalistów na temat FASD.

W ramach projektu profesjonaliści z pięciu grup stykających się potencjalnie z problematyką FAS w codziennej praktyce będą mieli możliwość uczestniczyć w dwuetapowym szkoleniu. Wstępne seminarium będzie obejmować 8 godzin warsztatów, zaś seminarium pogłębione będzie obejmować trzy dwudniowe sesje – łącznie 56 godzin warsztatu.

Za stronę merytoryczną projektu odpowiada niekwestionowany autorytet w dziedzinie – pan dr Krzysztof Liszcz.

Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny.

Ufamy, że wśród uczestników szkolenia uda się wyłonić grupę osób stanowiących w przyszłości zaplecze kadrowe dla centrum diagnozy i terapii FASD w naszym mieście.

Mam przekonanie, że dla powodzenia realizowanego projektu i osiągniecia zamierzonych efektów niezbędny jest udział przedstawicieli służby zdrowia oraz profilaktyki i terapii uzależnień - liczymy na Państwa udział i rozpropagowanie projektu wśród potencjalnie zainteresowanych.
Oferujemy Państwu możliwość udziału w gruntownym szkoleniu warsztatowym, opracowanym i poprowadzonym przez uznanych w skali kraju specjalistów.

Serdecznie zapraszamy.

W załączeniu szczegóły dotyczące projektu oraz możliwości zgłoszenia, zachęcamy do rejestracji – liczba miejsc ograniczona.
Zachęcamy też do odwiedzenia naszej strony: http://www.fundacja-dajszanse.pl/11/akademia-rozumienia-fasd.

W przypadku gdyby zaproponowane terminy warsztatów wstępnych dla poszczególnych grup profesjonalistów nie były dogodne dla zainteresowanych, w indywidualnych przypadkach możliwe jest dołączenie do innej grupy w innym terminie, po dokonaniu odpowiednich ustaleń i oczywiście w miarę wolnych miejsc.

Ewa Grobelska
Prezes Fundacji


choroba zwyrodenieniowa stawowWyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie otrzymała dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach umowy nr 05.04.00-00-0085/16 na realizację projektu pt. Inwestycje w kompetencje lekarzy gwarancją właściwego leczenia Choroby Zwyrodnieniowej Stawów.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych szkoleń, szczegółowe informacje o projekcie mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej: http://wsiiz.pl/o-projekcie-bsdl.


Studia podyplomowe MBA

Szanowni Państwo,

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Warszawski Uniwersytet Medyczny ogłaszają nabór na nowe studia podyplomowe Executive Master of Business Administration, wspólnie tworzone przez jedne z najlepszych uczelni w Polsce, skierowane do kadry zarządzającej oraz specjalistów pracujących w ochronie zdrowia. Studia realizowane będą według autorskiego programu przygotowanego przez doświadczonych praktyków i najlepszych pracowników naukowych obydwu uczelni.

Szczegóły pdf


Odpowiedzialność za błędy w sztuce lekarskiej

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam do udziału w szkoleniu, które w całości będzie oparte na metodzie case study, tj. analizie stanów faktycznych i odniesieniu ich do aktualnych regulacji prawnych. W ramach poszczególnych zagadnień zostanie również przedstawiona aktualna linia doktryny i orzecznictwa sądów polskich. Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy, co pozwoli Państwu na zadawanie pytań w każdym momencie jego trwania i modyfikowanie zakresu w zależności od potrzeb.

Szczegóły pdf


Studia podyplomowe z zakresu bioetyki

Wydział Teologiczny Uniwerstytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia podyplomowe z zakresu bioetyki.

sp bioetyka 2017

Szczegóły pdf


Podsumowanie Światowego Dorocznego Kongresu Stomatologicznego FDI 2016 Poznań

Video z wydarzenia można obejrzeć pod tymi linkami: FDI-1, FDI-2.

   

PRO MEMORIA

 

oprynski edmund

Edmund Opryński

(1937-2017)

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14 maja 2017 r. zmarł, w wieku 79 lat, Pan Doktor EDMUND OPRYŃSKI, lekarz medycyny przemysłowej i chorób wewnętrznych z Włocławka. Absolwent rocznika 1963 Akademii Medycznej w Gdańsku. Ostatnio pracował w Miejskim Zespole Opieki Zdrowotnej we Włocławku.

   

Imprezy  

   

Składki  

   

abonament kancelaria

   

Biblioteka  

Główna Biblioteka Lekarska Oddział w Toruniu

Poniedziałek   10.00-16.00
Wtorek  11.00-19.00
Środa  10.00-16.00
Czwartek  10.00-16.00
Piątek  10.00-16.00

Tel. 56 622 71 93

E-mail: odztor@gbl.waw.pl

   

uppl

   
Submit to Facebook
   
© Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska 2016
0510698
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystko
25
542
2188
5381
13404
18142
510698

Online (15 minutes ago):10

IP:54.81.47.168