Kontakt  

dan kontakt

kontakt

Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska

87-100 Toruń

ul. Ignacego Danielewskiego 6

mapa g Mapa dojazdu

tel. 56 655 41 60, 62

tel./fax  56 655 41 60

kom. 601 651 040

e-mail: torun@hipokrates.org

NIP 9561208530

Bank PEKAO S.A.

63124040091111000044843364

Godziny otwarcia:

Poniedziałek   8.00 - 17.00
Wtorek 8.00 - 18.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 13.00

Inspektor Ochrony Danych (IOD)

   

Kalendarz wydarzeń  

   

Najbliższe wydarzenia  

   

Meritum  

4 20 cover

Starsze numery   mer ico

   
Submit to Facebook
   

Informacje o szkoleniach, kursach i konferencjach


Kurs internetowy „Diagnostyka COVID-19” (10 pkt. edukacyjnych)

Akademia EUROIMMUN zaprasza na kurs internetowy „Diagnostyka COVID-19”, który rozpocznie się już wkrótce. Kurs poświęcony jest diagnostyce COVID-19 zgodnej z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz aktualnymi zaleceniami obowiązującymi w Polsce. Obejmuje wiedzę teoretyczną o patogennych dla człowieka koronawirusach oraz praktyczne wskazówki dotyczące postępowania diagnostycznego w przypadku podejrzenia infekcji wirusem SARS-CoV-2.
Adres: akademia.euroimmun.pl
Punkty edukacyjne: 10
Jednostka szkoląca: Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Patronat honorowy: prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski
Cena: 150 zł
Zapisując się na kurs, wspierasz Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".

euroimmun


VI Warszawskie Seminarium UroRadioOnkologii

W imieniu Komitetu Naukowego oraz organizatora, zapraszam do udziału w  VI Warszawskim Seminarium UroRadioOnkologii. Kongres odbędzie się w trybie online.
Podczas VI edycji UroRadioOnkologii, która odbędzie się 21.11.2020 (sobota), skupimy się na badaniach obrazowych, onkouroekonomii, oraz raku nerki, prostaty i pęcherza.
Szerokie grono ekspertów w swoich dziedzinach przedstawi aktualne problemy, z którymi spotykają się lekarze w swojej codziennej praktyce, a w trakcie debat spróbują je omówić przedstawiając swoje opinie i doświadczenia.

Rejestracja jest możliwa poprzez stronę internetową: www.debaty-zdrowie.pl/uroradioonkologia/ oraz w formie listy osób zainteresowanych wzięciem udziału, przesłanej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zaproszenie pdf

Program pdf


XI Warszawskie Seminarium Neurourologii

W imieniu Komitetu Naukowego oraz organizatora, zapraszam do udziału w XI Warszawskim Seminarium Neurourologii. Kongres odbędzie się w trybie online.
12.12.2020 (sobota) już po raz XI będziemy mieli okazję ocenić działania z zakresu NeuroUrologii. Tegoroczny pogram obejmuje urologię czynnościową, uroginekologię i farmakoterapię.
Szerokie grono ekspertów w swoich dziedzinach przedstawi aktualne problemy, z którymi spotykają się lekarze w swojej codziennej praktyce, a w trakcie debat spróbują je omówić przedstawiając swoje opinie i doświadczenia.
Rejestracja jest możliwa poprzez stronę internetową: www.debaty-zdrowie.pl/neurourologia/ oraz w formie listy osób zainteresowanych wzięciem udziału, przesłanej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zaproszenie pdf

Program pdf


Kontraktowanie badań klinicznych

Szanowni Państwo!

zapraszamy do udziału w spotkaniu na temat „KONTRAKTOWANIE BADAŃ KLINICZNYCH”, które odbędzie się w dniu 29 października 2020 roku w Centrum Konferencyjnym Golden Floor ul. Chłodna 51 w Warszawie.
Szkolenie zostanie poprowadzone przez ekspertów: Panią Olgę Zielińską oraz Pana Piotra Zięcika.

Główne tematy spotkania:

 • Negocjowanie i kontraktowanie umów o prowadzenie badań klinicznych – ogólne aspekty prawne prawa kontraktowego i praktyczne rozwiązania stosowne przez ośrodki
 • Stosowanie RODO w kontraktowaniu umów o badania kliniczne
 • Zasady finansowania badań klinicznych przez sponsorów i NFZ
 • Rozporządzenie UE nr 536/2014 a projekt ustawy o badaniach klinicznych

W celu zapoznania się ze szczegółami, zapraszam do lektury programu, który znajdą Państwo w załączeniu.

Informujemy o możliwości uczestnictwa w szkoleniach również w wersji ONLINE. W celu uzyskania szczegółów zapraszam do kontaktu.

Chcielibyśmy również poinformować państwa o możliwości rejestracji na szkolenie poprzez naszą stronę internetową. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.mpekonferencje.pl – tam dostępny jest formularz zgłoszenia online.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
Ewa Kossakowska
Project Manager
Medical Pro Events
Office 22 403 07 10
Mobile +48 513 554 037
www.mpekonferencje.pl


Naczelna Izba Lekarska - nowe szkolenia on-line i stacjonarne

Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Izby Lekarskiej do końca roku realizuje bezpłatne szkolenia on-line dla lekarzy i lekarzy dentystów z zakresu postępowania diagnostycznego, terapii oraz profilaktyki*:

 • chorób układu krążenia,
 • chorób nowotworowych,
 • chorób i zaburzeń psychicznych,
 • chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego,
 • chorób układu oddechowego,

uzupełnione o warsztaty z komunikacji i budowania relacji pomiędzy lekarzami pierwszego kontaktu a lekarzami specjalistami.

*Szkolenie współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER).

Zapisz się tutaj → https://nil.org.pl/dla-lekarzy/kursy-i-szkolenia
Pytania i wątpliwości tutaj  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 600 048 082, 22 558 80 47

Wszystkie szkolenia są bezpłatne, akredytowane, uczestnicy otrzymują punkty edukacyjne.

ODZ Naczelnej Izby Lekarskiej uruchomił także nowe szkolenia on-line i stacjonarne. Jesienią zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniach z kompetencji miękkich, z zakresu prawa medycznego. Mamy również w ofercie szkolenia dla kierowników placówek medycznych, a także rezydentów.

Wybrane tematy:

 • Współodpowiedzialność lekarza i pacjenta za efekty leczenia
 • Strategie zachowań w sytuacjach konfliktowych – z pacjentem i w zespole
 • Wystąpienia publiczne - warsztaty dla lekarzy
 • Dokumentacja medyczna i e- dokumentacja
 • Wzajemne relacje między lekarzami w rozumieniu Kodeksu Etyki Lekarskiej
 • Zawód-Szef, czyli podstawy zarządzania ludźmi
 • Aktywność lekarzy na rynku pracy. Wsparcie personelu lekarskiego w procesie poszukiwania pracy oraz sterowania własnym rozwojem.

Zapisz się tutaj  https://nil.org.pl/dla-lekarzy/kursy-i-szkolenia
Pytania i wątpliwości tutaj  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 600 048 082, 22 558 80 47

Zapraszamy do kontaktu, pozdrawiamy

Ośrodek Doskonalenia Zawodowego
Naczelnej Izby Lekarskiej


Intensywny Praktyczny Kurs Chirurgii Endoskopowej u Dzieci

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na IV edycję „Intensywnego Praktycznego Kursu Chirurgii Endoskopowej u Dzieci" organizowaną 20-22 listopada 2020 r. w ramach realizowanego przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu projektu POWER pod nazwą „Rozwój praktycznego kształcenia podyplomowego lekarzy w Centrum Symulacji Medycznej we Wrocławiu".

Kurs jest dedykowany chirurgom oraz urologom dziecięcym, a także innym specjalistom i rezydentom z dziedzin chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, torakochirurgii, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, urologii oraz urologii dziecięcej, ortopedii i traumatologii oraz pozostałym lekarzom ośrodków urazowych, oddziałów chirurgicznych i urologicznych.

Dyrektorem, a zarazem autorem kursu jest prof. dr hab. Dariusz Patkowski – specjalista chirurgii i urologii dziecięcej. Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, były Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. Ekspert międzynarodowy w dziedzinie chirurgii endoskopowej u dzieci, wykładowca na międzynarodowych i krajowych Kongresach chirurgii endoskopowej, kursach endoskopowych w całej Europie, USA, Chinach, Kuwejcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i wielu innych. Jako jeden z niewielu polskich chirurgów wykłada i szkoli w najbardziej prestiżowym ośrodku szkolenia chirurgów endoskopowych IRCAD w Strasburgu. Prof. Patkowski jest autorem endoskopowej techniki operacji przepukliny pachwinowej u dzieci nazwanej PIRS.

W razie jakichkolwiek pytań, mail kontaktowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekrutacja trwa od 21.09.2020 r. do 05.10.2020 r.

Szczegóły oraz materiały do pobrania w linku:

http://www.csm.umed.wroc.pl/2020/08/26/intensywny-praktyczny-kurs-chirurgii-endoskopowej-u-dzieci-iv/


II Konferencja "Żywienie a zdrowie prokreacyjne kobiety"

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Konferencji pt. „Żywienie a Zdrowie Prokreacyjne Kobiety”. Tematyka Konferencji wpisuje się w najnowsze trendy naukowe i praktyczne, które dotyczą wpływu diety na zdrowie człowieka.
Przy udziale wybitnych postaci ze świata nauki, którzy przyjęli nasze zaproszenie do udziału w spotkaniu, chcemy przedstawić najnowszą wiedzę na temat nutrigenomiki, wpływu mikrobioty na zdrowie człowieka, znaczenia prawidłowej podaży folianów, żelaza i witamin dla zdrowia prokreacyjnego kobiety. Tematem spotkania będzie też współzależność potencjału genetycznego człowieka i diety oraz ich korelacja z rozwojem wewnątrzmacicznym płodu. Prawidłowe żywienie kobiety ma ogromny wpływ za zdrowie prokreacyjne i zdrowie przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że dobór tematów i wykładowców zapewni najwyższy poziom Konferencji i spełni Państwa oczekiwania.
Konferencja skierowana jest do lekarzy (ginekologów, położników, pediatrów, neonatologów), dietetyków, farmaceutów oraz położnych i osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem.
Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w formie konferencji online ze streamingiem na żywo. Nowa odsłona Konferencji to merytoryczne prelekcje z udziałem wykładowców z całej Polski, ale także dyskusje po zakończeniu każdej sesji (uczestnicy będą mogli zadawać pytania na live-czacie).
Głównymi zaletami konferencji w takiej formie są: bezpieczeństwo (w obecnej sytuacji epidemiologicznej uczestnicy mają możliwość wysłuchania wykładów w bezpiecznych warunkach, bez kontaktu z innymi osobami), wygoda (możliwość wzięcia udziału w konferencji „bez wychodzenia z domu” z dowolnego miejsca na Ziemi), oszczędność czasu (uczestnicy nie tracą czasu na dojazd do miejsca gdzie odbywa się konferencja), oszczędność pieniędzy (niższa opłata za udział w konferencji w porównaniu do stacjonarnej konferencji oraz brak kosztów dojazdu i noclegu) oraz dostęp do nagrań wykładów przez okres 12 miesięcy.
Mamy nadzieję, że nowa forma konferencji online spotka się z Państwa akceptacją.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja:
https://zywienieaprokreacja.pl/
https://www.facebook.com/zywienieaprokreacja/


Studia podyplomowe "Promocja zdrowia i edukacja zdrowotna"

Szanowni Państwo,
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku - Wydział Nauk o Zdrowiu - zaprasza na III edycję, dwusemestralnych studiów podyplomowych Promocja zdrowia i edukacja zdrowotna
Celem studiów jest przygotowanie profesjonalnej kadry w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. Absolwenci studiów będą posiadać wiedzę, umiejętności i kompetencje umożliwiające funkcjonowanie w interdyscyplinarnych zespołach realizujących działania mające na celu poprawę stanu zdrowia populacji.
Program studiów obejmuje kształcenie w zakresie: edukacji zdrowotnej, profilaktyki chorób, polityki zdrowotnej, psychologii zdrowia, profilaktyki uzależnień, promocji zdrowia w podstawowej opiece zdrowotnej, epidemiologii i demografii, marketingu społecznego w promocji zdrowia, źródeł finansowania promocji zdrowia, programów zdrowotnych, organizacji pozarządowych w promocji zdrowia. Kadra nauczająca składa się głównie ze specjalistów w dziedzinie zdrowie publiczne. Są to osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej jak i praktycznej w obszarze zdrowia publicznego.
Studia skierowane są zarówno do osób które ukończyły studia na poziomie licencjatu, jak i magisterium.
Ogólna liczba zajęć dydaktycznych wynosi 161 godzin.
Studia odbywają się w trybie niestacjonarnym (zjazdy planowane są jeden raz w miesiącu). Cena studiów podyplomowych - 3400 zł (płatne w dwóch ratach - 1700 zł za semestr).
Zapraszam do REKRUTACJI do 30.09.2020 https://rekrutacja.umb.edu.pl/irk/irk/strony/rejestracjakandydata.html
Należy wybrać rejestrację: Rekrutacja na studia podyplomowe 20/21
Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio do Zakładu Higieny, Epidemiologii i Ergonomii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, ul. Mickiewicza 2c, 15-222 Białystok, tel. 85 748 55 25.


Bezpłatne kursy dla lekarzy

Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia jako organizator Kursów umiejętności dla lekarzy i lekarz rezydentów opartych na Evidence Based Medicine, zaprasza do udziału w nieodpłatnych kursach. Kursy realizowane są ramach przyznanego przez Ministerstwo Zdrowia grantu w prestiżowym konkursie pn. Kształcenie podyplomowe lekarzy – rozwój kształcenia praktycznego z wykorzystaniem technik symulacji medycznej, współfinansowanego ze środków Europejskiego Fundusz Społecznego. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W projekcie przewidziano realizację łącznie 109 szkoleń dla 758 lekarzy do 30.06.2023 r. Wydarzenie ma charakter cykliczny, terminy poszczególnych szkoleń są zamieszczane na stronie internetowej projektu pod adresem: http://kmptm.pl/power5-4-kursy/.

Szczegóły pdf

   

PRO MEMORIA

mielcarska kazimiera

Kazimiera Mielcarska

(1954-2020)

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 października 2020 r. zmarła, w wieku 66 lat, Pani Dr Kazimiera Mielcarska. Absolwentka rocznika 1983 Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalistka położnictwa i ginekologii. Zawodowo związana z Regionalnym Szpitalem Specjalistycznym im. dra W. Biegańskiego w Grudziądzu.

   

 

Tutaj jest miejsce

 

na Twoją reklamę!

 

 

Szczegóły

 

   

Biblioteka  

Główna Biblioteka Lekarska Oddział w Toruniu

Poniedziałek   10.00-19.00
Wtorek  10.00-16.00
Środa  10.00-16.00
Czwartek  10.00-19.00
Piątek  10.00-15.00

Tel. 56 622 71 93

E-mail: odztor@gbl.waw.pl

   

uppl

   
© Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska
1620876
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystko
364
946
3155
7549
30263
44404
1620876

Online (15 minutes ago):9

IP:3.89.87.12