Kontakt  

dan kontakt

kontakt

Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska

87-100 Toruń

ul. Ignacego Danielewskiego 6

mapa g Mapa dojazdu

tel. 56 655 41 60, 62

tel./fax  56 655 41 60

kom. 601 651 040

e-mail: torun@hipokrates.org

NIP 956-12-08-530

Bank PEKAO S.A.

63124040091111000044843364

   

Kalendarz wydarzeń  

loader
   

Najbliższe wydarzenia  

   

Leki refundowane  

Lista leków refundowanych na dzień 01.05.2017 r.

pdf

Wcześniejsze listy   recepta

   

Meritum  

1 17 cover

Starsze numery   mer ico

Harmonogram wysyłki biuletynu w 2017 roku:

 • 26 czerwca
 • 4 września
 • 30 października
 • 11 grudnia

Prosimy o nadsyłanie materiałów nie później niż 3 tygodnie przed datą wysyłki! 

   

fpom logo

   

intertour

   

Imprezy kulturalne


Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy

Komisja Kultury Opolskiej Izby lekarskiej zaprasza Koleżanki i Kolegów – pasjonatów fotografii, do Rogowa Opolskiego na Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy „OPOLSZCZYZNA 2017”, w terminie 14- 18.06.2017.

Szczegółypdf


XV Ogólnopolska Wystawa Malarstwa Lekarzy

Na coroczną, Ogólnopolską Wystawę Malarstwa Lekarzy Komisja Kultury Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi zaprasza już po raz piętnasty, także w maju - kontynuując tym samym tradycję wiosennych wernisaży. Koleżanki i Kolegów lekarzy zainteresowanych udziałem w Wystawie prosimy o dostarczenie swych dzieł do Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi (93-005 Łódź, ul. Czerwona 3) do 8 maja br.

Szczegóły pdf


Malowane tkaniną. Wystawa prac Renaty Żenkiewicz

Autorka jest lekarzem, specjalistą neurologiem, obecnie aktywną zawodowo emerytką. Szyciem obrazów - patchworków zajmuje się od 20 lat. Inspiracji szuka w twórczości znanych malarzy, między innymi: Gustawa Klimta, Vincenta van Gogha, Tymona Niesiołowskiego, Tamary Łempickiej.

Wybrane dzieła przetwarza według własnych opracowań i możliwości stosowanej techniki. Narzędziem Jej pracy jest 40-letnia maszyna do szycia marki Łucznik. Materiały do szycia pochodzą w większości z odzysku.

Dużo satysfakcji sprawia autorce przekonanie, że Jej twórczość przydaje światu piękna i ...zmniejsza ilość śmieci. Renata Żenkiewicz wystawiała swoje prace w Galerii Sponsorów Oddziału Hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu w 2006 r., w Halle i Lipsku w 2010 r., w Galerii „Nowa" w Rypinie w 2011 r.

JEST MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU WYBRANEJ PRACY.

Kontakt telefoniczny do pani dr Renaty Żenkiewicz przez Agnieszkę Lis, Izba Lekarska I piętro pok. nr 7.


Chełmno MotoBridge 2017

motobridge 2017Z radością informujemy, że w dniach 20-23 lipca odbędzie się siódma edycja Ogólnopolskiego Zlotu Lekarzy-Motocyklistów Chełmno MotoBridge 2017. Impreza ma charakter turystyczno-krajoznawczy. Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc w hotelu. Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia w miarę wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji i kontakt przez stronę internetową: www.motobridge.fabrykasnu.eu.
Wszystkich zainteresowanych lekarzy-motocyklistów serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy


 

 

"Malowane tkaniną" - wystawa praca Pani dr Renaty Żenkiewicz

zenkiewicz 1
Autorka jest lekarzem, specjalistą neurologiem, obecnie aktywną zawodowo emerytką. Szyciem obrazów - patchworków zajmuje się od 20 lat. Inspiracji szuka w twórczości znanych malarzy, między innymi: Gustawa Klimta, Vincenta van Gogha, Tymona Niesiołowskiego, Tamary Łempickiej.

Wybrane dzieła przetwarza według własnych opracowań i możliwości stosowanej techniki. Narzędziem Jej pracy jest 40-letnia masyna do szycia marki Łucznik. Materiały do szycia pochodzą w większości z odzysku. zenkiewicz 2

Dużo satysfakcji sprawia autorce przekonanie, że Jej twórczość przydaje światu piękna i ...zmniejsza ilość śmieci. Renata Żenkiewicz wystawiała swoje prace w Galerii Sponsorów Oddziału Hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu w 2006 r., w Halle i Lipsku w 2010 r., w Galerii „Nowa" w Rypinie w 2011 r.

Wernisaż wystawy prac Pani dr Renaty Żenkiewicz odbędzie się w dniu 25 kwietnia br. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej na parterze.


Chełmno MotoBridge 2015 - relacja

Już szósty rok nosimy barwy Motocyklowego Klubu Lekarzy DoctorRiders. Poznaliśmy wielu kolegów, którzy po godzinach chwytają wiatr we włosy i na swoich metalowych rumakach mkną przed siebie.
Jedni na lśniących chromem chopperach uprawiają miejski lans, inni na "szosówkach" pędzą na drugi koniec Polski, a są i tacy, którzy na lekkich enduro śmigają po bezdrożach. Wiek nie ma znaczenia - seniorzy dobijają osiemdziesiątki, najmłodsi - odbywają właśnie staż podyplomowy. Są z nami i tacy mali, kilkumiesięczni nawet, którzy jeżdżą za kolumną motocyklową w fotelikach samochodowych, by w wieku kilku lat przesiąść się do kosza lub na tylne siodełko motocykla mamy albo taty. Łączy nas miłość do jazdy motocyklowej i radość ze wspólnych spotkań.
A spotykamy się w miejscach przedziwnych, często takich, gdzie tradycyjna turystyka nie dociera, jak chociażby baza łodzi podwodnych w porcie wojskowym w Gdyni, Szkoła Orląt w Dęblinie, kopalnia węgla brunatnego i elektrownia w Bełchatowie, nadbiebrzańskie bagna, czy pokłady wydobywcze kopalni soli w Kłodawie.
I my, będąc organizatorami cyklu zlotów motocyklowych „MotoBridge" staramy się pokazać naszym gościom najpiękniejsze miejsca Ziemi Chełmińskiej, Doliny Dolnej Wisły i Borów Tucholskich.
Piąty, jubileuszowy MotoBridge, rozpoczął się 24 lipca w podtoruńskich Łysomicach w Hotelu Monet. Swoją obecnością zaszczyciło nas 75 uczestników. Pierwszy wieczór upływa nam na biesiadzie przy muzyce toruńskiego zespołu De Bobers, grającego dla nas od drugiej edycji MotoBridge.
W sobotę, w asyście policji, kolumną 52 motocykli ruszamy do Piwnic.
Tu znajduje się największe w Polsce obserwatorium astronomiczne, założone w latach czterdziestych przez Wilhelminę Iwanowską i Władysława Dziewulskiego - byłego rektora Uniwersytetu Wileńskiego.
W latach siedemdziesiątych powstaje w Piwnicach obserwatorium radioastronomiczne z jednym z najnowocześniejszych w europie radioteleskopem o średnicy 32 metrów.
Przez dwie godziny z ust przewodnika płynie opowieść o kosmosie, uświadamiając nam, jak małymi punktami jesteśmy na mapie wszechświata.
Na horyzoncie ołowiane chmury. Przez Łubiankę i Unisław jedziemy do Chełmna na obiad. Karczma Chełmińska serwuje nam miejscowe rarytasy.
Duszne powietrze zapowiadające burzę mobilizuje do szybszego wstania od stołu. Przed nami 80 km drogi przez Grudziądz, Łasin do Nowego Miasta Lubawskiego.
Przemoczeni dojeżdżamy do Miejsca Inicjatyw Pozytywnych w Kaczym Bagnie k/Kurzętnika.
Gospodarze podejmują nas kolacją i zapraszają na wieczór artystyczny - taniec ognia połączony z burleską.
Rozmowy przy domowych nalewkach nie cichną do późnej nocy.
Niedziela wita nas chłodnym wiatrem. Spora grupa śmiałków wybiera się na spływ kajakowy Drwęcą, która w tym miejscu płynie głębokim, krętym korytem. Od głównego nurtu rzeki odbijamy do zalanej, starej żwirowni, którą natura zamieniła w unikalnej czystości jezioro, stanowiące miejsce tarła dla wielu gatunków ryb.
Jedną z wysp upodobały sobie mewy i w okresie lęgowym przekrzykuje się tutaj ok. 1200 ptasich gardeł (dane z 2009 roku).
Po obiedzie rozpoczynamy warsztaty: bębniarskie, szczudlarskie i ceramiczne. Te ostatnie cieszą się największym zainteresowaniem.
Ceramiczka Justyna instruuje, jak lepić, żeby było ładnie. Nad stołem w skupieniu wyczarowujemy miski, cukiernice, talerzyki i wazony- znowu stajemy się dziećmi, takimi z plasteliną w ręku.
A dalej inne emocje - warsztaty łucznicze i tańca z ogniem. Zakładamy stroje z epoki i robimy zdjęcia.
Zapada zmrok. Michu, Grizzlie i Nadol rozkładają sprzęt grający. Dwie gitary, akordeon i śpiew - to atrakcja na ostatni wieczór. Po chwili, chętnych do wokalnych popisów jest wielu.
Kiedy milkną śpiewy, zaczyna świtać.
Rozsądek każe choć na kilka chwil przytulić głowę do poduszki. Wyćwiczeni na dyżurach śpimy „szybko", by rano, po śniadaniu, rozpierzchnąć się po całej Polsce, wracając swoją drogą do swoich spraw.
Jeszcze tylko serdeczne pożegnania i zwyczajowe: „To co? Szerokiej drogi i do następnego razu!"

Dziękujemy wszystkim za pięć lat obecności na naszych zlotach.
Już dziś zapraszamy w przyszłym roku.
Organizatorzy Motobridge: Bożena i Stanisław Leks, oraz Hanna Śliwińska

Więcej informacji na www.fabrykasnu.eu.

Bożena "Struś" Leks
Autorka jest pediatrą, motocyklistką, współorganizatorką cyklicznej imprezy MotoBridge pod honorowym patronatem Prezesa K-POIL w Toruniu.

 • motobridge (1)
 • motobridge (2)
 • motobridge (3)
 • motobridge (4)
 • motobridge (5)
 • motobridge (6)
 • motobridge (7)
 • motobridge (8)

   

PRO MEMORIA

 

oprynski edmund

Edmund Opryński

(1937-2017)

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14 maja 2017 r. zmarł, w wieku 79 lat, Pan Doktor EDMUND OPRYŃSKI, lekarz medycyny przemysłowej i chorób wewnętrznych z Włocławka. Absolwent rocznika 1963 Akademii Medycznej w Gdańsku. Ostatnio pracował w Miejskim Zespole Opieki Zdrowotnej we Włocławku.

   

Imprezy  

   

Składki  

   

abonament kancelaria

   

Biblioteka  

Główna Biblioteka Lekarska Oddział w Toruniu

Poniedziałek   10.00-16.00
Wtorek  11.00-19.00
Środa  10.00-16.00
Czwartek  10.00-16.00
Piątek  10.00-16.00

Tel. 56 622 71 93

E-mail: odztor@gbl.waw.pl

   

uppl

   
Submit to Facebook
   
© Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska 2016
0511961
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystko
308
980
3451
5381
14667
18142
511961

Online (15 minutes ago):33

IP:54.198.28.190