Kontakt  

dan kontakt

kontakt

Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska

87-100 Toruń

ul. Ignacego Danielewskiego 6

mapa g Mapa dojazdu

tel. 56 655 41 60, 62

tel./fax  56 655 41 60

kom. 601 651 040

e-mail: torun@hipokrates.org

NIP 956-12-08-530

Bank PEKAO S.A.

63124040091111000044843364

   

Kalendarz wydarzeń  

loader
   

Najbliższe wydarzenia  

   

Leki refundowane  

Lista leków refundowanych na dzień 01.05.2017 r.

pdf

Wcześniejsze listy   recepta

   

Meritum  

1 17 cover

Starsze numery   mer ico

Harmonogram wysyłki biuletynu w 2017 roku:

 • 26 czerwca
 • 4 września
 • 30 października
 • 11 grudnia

Prosimy o nadsyłanie materiałów nie później niż 3 tygodnie przed datą wysyłki! 

   

fpom logo

   

intertour

   

Informacje o szkoleniach, kursach i konferencjach


Szanowni Państwo,
w imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszam do udziału w Sympozjum Stomatologicznym, które odbędzie się podczas II Ogólnopolskiej Konferencji "Innowacje w Otolaryngologii" 16.09.2017 w Aquarius Hotel w Kołobrzegu.

Z poważaniem
Prof. dr hab. Wojciech Golusiński

Co otrzymasz zgłaszając się już teraz na sympozjum??

 • wczesna niska opłata rejestracyjna, obowiązująca do dnia 31.07.2017r. - 200 zł
 • możliwość zarejestrowania się na warsztat implantologiczny- techniki augmentacji kostnej z wykorzystaniem metod PRF – 350 zł
 • możliwość indywidualnych konsultacji przypadków z Wykładowcami - Ekspertami w tej dziedzinie

Wiodące tematy sympozjum:

 • Przyczyny niepowodzeń w implantologii stomatologicznej
 • Wykorzystanie wewnątrzustnych stomatologicznych aparatów ortopedycznych w celu poprawy toru oddechechowego górnego odcinka układu oddechowego we wczesnych postaciach bezdechu nocnego współistniejących w dysfunkcjach układu stomatognatycznego
 • Leczenie stomatologiczne chorych onkologicznych
 • Estetyka twarzy - problem medyczno-stomatologiczny

Nasi Wykładowcy:

 • Prof. Mansur Rahnama - Konsultant Krajowy z zakresu chirurgii stomatologicznej
 • Prof. Anna Surdacka - Prodziekan ds. Stomatologii UMP
 • Prof. Teresa Matthews-Brzozowska - Kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii Szczękowej i Ortodoncju UMP
 • Dr hab. Halina Ey-Chmielewska - Prezes Zachodniopomorskiego Towarzystwa Stomatologicznego
 • Dr hab. Mariusz Pryliński - Prezes Poznańskiego Towarzystwa Stomatologicznego
 • Dr hab. Jerzy Sokalski - Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Stomatologicznej UMP

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Dodatkowo proponujemy warsztat implantologiczny "Techniki augmentacji kostnej z wykorzystaniem metod PRF". Zgłoszenia na warsztat wyłącznie drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prowadzący – dr n. med. Andrzej Szwarczyński – ekspert ds. Implantologii Stomatologicznej PSI, Expert in Oral Implantology DGOI oraz Diplomate in Oral Implantology ICOI. W 2008 ukończył Curriculum Implantologii na Uniwersytecie im. J. W. Goethe we Frankfurcie nad Menem. Od 2009 w ramach Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego jest odpowiedzialny za współprowadzenie części teoretycznej i praktycznej Curriculum Implantologicznego i odbieranie egzaminów praktycznych.

Biuro Organizacyjne - kontakt:

Polskie Towarzystwo Nowotworów Głowy i Szyi
Adres: ul. Garbary 15, 61-866 Poznań
Telefon: +48 61 885 09 29
Fax: +48 61 885 09 10
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w nowej edycji konferencji nt. „BADANIA KLINICZNE 2017”, która odbędzie się w dniach 27-28 września 2017 roku w Regent Warsaw Hotel ul. Belwederska 23 w Warszawie.

Konferencja ma na celu przedstawienie aktualności dotyczących Badań Klinicznych w 2017 roku.

Szczegóły pdf


kursy um lublinUniwersytet Medyczny w Lublinie serdecznie zaprasza Lekarzy (szczególnie Lekarzy POZ) na bezpłatne kursy doskonalące w ramach projektu pn. „Wysokie kwalifikacje Lekarzy – program kursów doskonalących Uniwersytetu Medycznego w Lublinie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z tematyki:

1. Najważniejsze praktyczne problemy z ortopedii dziecięcej stanowiące trudności diagnostyczne dla lekarzy pierwszego kontaktu – kurs dwudniowy, 16 godz. dydaktycznych.

2. Antybiotykoterapia empiryczna i celowa w zakażeniach układu oddechowego oraz problemy diagnostyki i interpretacji wyników badań mikrobiologicznych - kurs dwudniowy, 20 godz. dydaktycznych

3. Aktualne zagadnienia z hematologii, nowotworów złośliwych skóry oraz badań przesiewowych raka jajnika – kurs dwudniowy, 20 godz. dydaktycznych.

4. Diagnostyka zapaleń stawów – kurs jednodniowy, 8 godz. dydaktycznych.

Harmonogramy kursów dostępne są na stronie internetowej projektu.

Uczestnikom i Uczestniczkom zapewniamy:

 • bezpłatne kursy doskonalące
 • dyplom ukończenia kursu,
 • możliwość uzyskania punktów edukacyjnych,
 • catering oraz przerwy kawowe,
 • możliwość zwrotu kosztów dojazdu oraz zapewnienie noclegów dla osób spoza Lublina (szczegółowe warunki określone w regulaminie, dostępnym na stronie projektu),
 • zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli akademickich,
 • wykorzystanie specjalistycznej aparatury oraz sprzętu medycznego,
 • zajęcia wyłącznie w weekendy,
 • sale wykładowe przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

Rezerwacji miejsc na danym kursie można dokonywać drogą mailową lub telefonicznie, podając imię i nazwisko, nazwę kursu, kontakt telefoniczny oraz preferowany termin, jednak potwierdzeniem udziału w projekcie jest złożenie w Biurze Projektu (pocztą lub osobiście) oryginałów dokumentacji rekrutacyjnej (wszystkie wzory dokumentów można pobrać ze strony internetowej projektu):

 • formularz zgłoszenia udziału – na wzorze
 • oświadczenie uczestnika projektu – na wzorze
 • kopia dokumentu potwierdzającego prawo wykonywania zawodu Lekarza
 • zaświadczenie o realizacji POZ (tylko lekarze POZ) – na wzorze

Rekrutacja Uczestników będzie odbywać się z godnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji.

Więcej szczegółów dostępnych na stronie internetowej projektu: http://www.umlub.pl/uczelnia/fundusze-europejskie/projekty-realizowane-w-uniwersytecie-medycznym-w-lublinie/wysokie-kwalifikacje-lekarzy-program-kursow-doskonalacych-/ lub w Biurze Projektu.

Kontakt do Biura Projektu:

Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Al. Racławickie 1, 20-059 Lublin,
II piętro, pok. 235
tel. 81 448 52 97

Wioletta Lipka – specjalista ds. szkoleń, tel. 81 448 52 97, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joanna Bogusz – koordynator projektu, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na drugą edycję Forum Medycyny Paliatywnej, które odbędzie się w Warszawie w dniach 17-18 listopada br. w hotelu Novotel Warszawa Centrum ul Marszałkowska 94.
Dla wszystkich Państwa zainteresowanych uczestnictwem w tym wydarzeniu uruchomiliśmy specjalną ofertę rejestracyjną obowiązującą do 30 czerwca br. Opłata w ramach tzw. wczesnej rejestracji wynosi 380 zł za dwa dni konferencji.
Szczegóły znajdują się na stronie www.forummedycynypaliatywnej.pl
Serdecznie zapraszamy!


Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Lekarzy i Lekarzy Dentystów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów z całego kraju na bezpłatne szkolenia.

Szkolenia akredytowane, uczestnicy otrzymują punkty edukacyjne.

Szczegóły pdf


Szpital Uniwersytecki w Krakowie – jako beneficjent „Programu Wsparcia Ambulatoryjnego Leczenia Zespołu Stopy Cukrzycowej na lata 2016-2018” oraz na zlecenie Ministerstwa Zdrowia – uruchomił platformę e-learningową, a na niej szkolenie w zakresie prewencji, diagnostyki i terapii Zespołu Stopy Cukrzycowej. Szkolenie dostępne jest pod adresem: https://szkolenia.su.krakow.pl i jest całkowicie bezpłatne.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z niej, mając nadzieję, że będzie ona dla Państwa i Państwa Pracowników źródłem cennej i przydatnej wiedzy praktycznej.

Informacje pdf

Instrukcja logowania pdf


Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku organizuje od 8 do 9 września 2017 III ogólnopolską konferencję o tematyce onkologiczno-paliatywnej. Skierowane zarówno do lekarzy, jak i pielęgniarek konferencyjne wykłady i warsztaty wszechstronnie poruszą aspekty interdyscyplinarnej opieki nad osobami u kresu życia, obejmą problematykę medyczną, jak również zagadnienia związane z pomocą psychologiczną, duchową i socjalną. Swoimi doświadczeniami i refleksjami podzielą się również wykładowcy spoza Polski.

Informacje szczegółowe oraz dotyczące rejestracji znajdują się na stronie: http://www.konferencja-dutkiewicza.pl/


Życie w płynie – 10 lat nowoczesnej płynoterapii”

Firma Fresenius Kabi Polska serdecznie zaprosza na konferencję „Życie w płynie – 10 lat nowoczesnej płynoterapii”, która odbędzie się w dniu 21.06.2017 (środa) o godzinie 12:00 w fabryce Fresenius Kabi Polska w Kutnie.
Spotkanie odbywa się z okazji obchodów 10-lecia nowoczesnej płynoterapii w Polsce. Podczas wydarzenia odbędzie się debata z udziałem ekspertów „Czy płynoterapia ma realny wpływ na poprawę stanu zdrowia pacjenta?”.
W trakcie spotkania wręczone zostaną nagrody zwycięskim szpitalom i samorządom wyróżnionym w konkursie „Lider nowoczesnej płynoterapii”. Wydarzenie poprowadzi Maciej Kurzajewski.


slp150 lat Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego

Szanowni Państwo,

w 2017 roku mija 150 lat od założenia Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego, które odegrało olbrzymią rolę w rozwoju i historii polskiej medycyny, stworzyło podstawy lekarskiego samorządu.

Stowarzyszenie Lekarzy Polskich we Lwowie, działające od 1991 roku i uważające siebie w dużej mierze za kontynuatora sławnej działalności Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego, organizuje we Lwowie w dniach 19-21 października 2017 roku uroczystość z okazji Jubileuszu 150-lecia Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego i Międzynarodową Konferencję Naukową.

Na te uroczystości chcielibyśmy zaprosić przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej, oraz okręgowych izb lekarskich, przedstawicieli wszystkich organizacji, należących do Federacji Polonii Medycznej, członkiem której jest również nasze Stowarzyszenie.
Nasz Jubileusz nie może odbyć się bez udziału delegacji od polskich stowarzyszeń lekarskich zza wschodniej granicy – Litwy, Białorusi, Mołdawii i Ukrainy.

W celu uświetnienia obchodów Jubileuszu mamy zamiar napisać i wydać w języku polskim monografię pt. „Lwowskie Towarzystwo Lekarskie”, przedstawiającą całokształt jego wielokierunkowej 150-letniej działalności.

Doc. dr n. med. Ewelina Hrycaj-Małanicz
Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Polskich we Lwowie

Program konferencji naukowej pdf


Studia podyplomowe Interdyscyplinarne zastosowania badań epidemiologicznych

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku - Wydział Nauk o Zdrowiu - zapraszają na dwusemestralne studia podyplomowe Interdyscyplinarne zastosowania badań epidemiologicznych. Studia przeznaczone są dla osób zatrudnionych w instytucjach administracji rządowej i samorządowej, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, jednostkach ochrony zdrowia, Narodowym Funduszu Zdrowia, jednostkach edukacyjnych oraz wszystkich pozostałych instytucjach realizujących funkcje i zadania zdrowia publicznego.

Warunkiem podjęcia studiów podyplomowych Interdyscyplinarne zastosowania badań epidemiologicznych jest posiadanie tytułu zawodowego lekarza medycyny, lekarza dentysty, lekarza weterynarii lub tytułu zawodowego magistra: pielęgniarstwa, położnictwa, farmacji, analityki medycznej, kosmetologii, dietetyki, fizjoterapii, elektroradiologii, zdrowia publicznego, biotechnologii, technologii żywności i żywienia człowieka, ochrony środowiska, inżynierii środowiskowej, chemii, biologii, fizyki, ekonomii, zarządzania, administracji publicznej.

Racjonalne podejmowanie decyzji w ochronie zdrowia możliwe jest jedynie w oparciu o rzetelne informacje dotyczące sytuacji zdrowotnej społeczeństwa oraz czynników ją warunkujących. Niezbędne jest również posiadanie dowodów na temat skuteczności i efektywności wdrażanych programów i polityk w zdrowiu publicznym. Badania epidemiologiczne stanowią podstawowe narzędzie pomiaru sytuacji zdrowotnej, potrzeb zdrowotnych oraz wyników zdrowotnych i kosztów podejmowanych działań w ochronie zdrowia. Celem studiów podyplomowych Interdyscyplinarne zastosowania badań epidemiologicznych jest przygotowanie profesjonalnej kadry w dziedzinie epidemiologii posiadającej wiedzę, umiejętności i kompetencje umożliwiające funkcjonowanie w interdyscyplinarnych zespołach realizujących działania mające na celu poprawę stanu zdrowia populacji. Dlatego też program studiów obejmuje kształcenie w zakresie epidemiologii ogólnej, środowiskowej, epidemiologii chorób zakaźnych i niezakaźnych, demografii, statystyki, nadzoru sanitarno-epidemiologicznego, monitoringu stanu zdrowia populacji, metodologii badań epidemiologicznych, oceny technologii medycznych, promocji zdrowia oraz aspektów prawnych w ochronie zdrowia.

Ogólna liczba zajęć dydaktycznych wynosi 241 godzin. Kadra nauczająca składa się głównie ze specjalistów w dziedzinie epidemiologia i zdrowie publiczne. Są to osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej jak również w praktyce epidemiologii i zdrowia publicznego. Do niniejszego zaproszenia dołączam program studiów, wraz z wykazem wykładowców.

Program studiów podyplomowych ma charakter praktyczny, umożliwiając wykorzystanie nabytej wiedzy i umiejętności w ocenie stanu zdrowia populacji, szacowaniu potrzeb zdrowotnych i planowaniu ich zabezpieczenia, tworzenia programów promocji zdrowia i programów polityki zdrowotnej oraz ewaluację działań podejmowanych w zdrowiu publicznym.

Studia podyplomowe Interdyscyplinarne zastosowania badań epidemiologicznych rozpoczynają się w październiku 2017 roku.

Nabór na studia rozpoczyna się 1 maja 2017 roku i trwa do 29 września 2017 roku.

W przypadku niewyczerpania limitu miejsc, termin zakończenia rekrutacji może ulec zmianie.

Kandydat na studia podyplomowe rejestruje się w portalu rekrutacyjnym UMB "Internetowa Rekrutacja Kandydatów".

Wszelki pytania dotyczące rekrutacji można również kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Cena studiów podyplomowych - 4.250 zł (płatne w dwóch ratach - 2.125 zł za semestr).

Program studiów pdf

Ulotka pdf


Żywienie Noworodka - Problem Ciągle Aktualny

W dniach 8-9 września 2017 roku w Bydgoszczy odbędzie się konferencja pt. Żywienie Noworodka - Problem Ciągle Aktualny. Tegoroczna konferencja jest kontynuacją spotkań które wcześniej odbywały się w Tarnowie, a od kilku lat kontynuowane są w Bydgoszczy.

W 2015 roku konferencja poświęcona była problemom hematologicznym okresu noworodkowego i dziecięcego. Kolejna dotyczyła wcześniactwa jako problemu diagnostyczno-leczniczego.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z konferencji oraz warsztatów, materiałów medialnych oraz galerii zdjęć na naszej stronie internetowej www.alka-tech.com.pl.

W tym roku tematem przewodnim konferencji będzie żywienie noworodka. Jest to jeden z najważniejszych problemów, z którym aktualnie muszą zmagać się lekarze i pielęgniarki. Swój udział w konferencji zapewnili czołowi specjaliści w tej dziedzinie, którzy przedstawią najnowsze trendy w zakresie diagnostyki i leczenia wcześniaków. Program konferencji w załączeniu.

Rejestracja uczestników poprzez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej www.alka-tech.com.pl.

Program konferencji pdf


Innowacje w otolaryngologii: wyzwania-możliwości-perspektywy

Katedra i Klinika Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej UMP wraz z Polskim Towarzystwem Nowotworów Głowy i Szyi, przy współpracy Instytutu Narządów Zmysłu organizuje II Ogólnopolską Konferencję "Innowacje w otolaryngologii: wyzwania-możliwości-perspektywy", która odbędzie się w dniach 14-16 września 2017 roku w hotelu Aquarius w Kołobrzegu.

Szczegóły pdf


Kursy ultrasonograficzne

Szkoła USG Profimedical powstała w 2014 roku i realizowała kilkadziesiąt kursów medycznych różnych specjalizacji. Posiada akredytację Śląskiej Izby Lekarskiej.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów. Każdy kurs prowadzony jest przez lekarzy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.
Na życzenie organizujemy kursy w placówkach medycznych bądź w siedzibie Klienta (oferta przygotowywana indywidualnie. Prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), gdzie zapewniamy pełną profesjonalną obsługę, w której w skład wchodzi:

 • Kadra dydaktyczna
 • Stanowiska do ćwiczeń z nowoczesną aparaturą medyczną
 • Catering
 • Materiały edukacyjne
 • Certyfikaty ukończenia szkolenia

Istnieje możliwość zorganizowania kursu z wybranej przez Klienta tematyki, bądź dostosowania obecnych szkoleń do zapotrzebowania Kursantów.
Organizujemy szkolenia w trybie jedno- lub dwudniowym, w dowolnie wybranych porach i terminach (termin uzależniony jest również od dostępności wykładowców).
Zapisy oraz dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.usg.szkola.pl.

Katalog kursów pdf


Studia podyplomowe - Zioła w Profilaktyce i Terapii

IV edycja studiów podyplomowych ”Zioła w profilaktyce i terapii” oraz II edycja Konferencji edukacyjno-szkoleniowej z warsztatami „Zioła dla zdrowia i urody”.

Rozpoczęła się rekrutacja na IV edycję studiów podyplomowych ”Zioła w Profilaktyce i Terapii” oraz II edycję Konferencji edukacyjno-szkoleniowej z warsztatami „Zioła dla Zdrowia i Urody”. Studium utworzone jest przy Wydziale Farmaceutycznym w Poznaniu, a jednostką prowadzącą jest Katedra i Zakład Farmakognozji.

Studia podyplomowe uzyskały w roku 2017 Certyfikat „Studia z przyszłością”, przyznawany na podstawie opinii członków Komisji Eksperckiej, reprezentujących Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz środowiska akademickie i gospodarcze.

Główne zagadnienia ujęte w programie studiów podyplomowych dotyczą działania i praktycznych zasad stosowania ziół w profilaktyce oraz leczeniu różnych chorób, procesów technologicznych stosowanych w przemyśle zielarskim.

Rekrutacja na studia odbywać się będzie od 8 maja 2017 r. do 8 września 2017 r. Studia trwają II semestry (180 godzin wykładów, seminariów i ćwiczeń), rozpoczęcie zajęć planowane jest na połowę października.

Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowej składa się z cyklu wykładów pt. „Kilka prawd o modnych ziołach” oraz zajęć praktycznych obejmujących przyrządzanie w warunkach domowych leczniczych i przyprawowych mieszanek ziołowych, syropów leczniczych czy prostych form kosmetycznych do pielęgnacji ciała i włosów.

Rekrutacja na konferencje odbywać się będzie od 1 czerwca 2017r. do 15 sierpnia 2017r. W ramach dwudniowej Konferencji będą prowadzone wykłady (5 godzin) oraz zajęcia praktyczne (12 godzin), rozpoczęcie zajęć planowane jest na połowę września 2017.

Szczegółowe informacje www.farmakognozja.ump.edu.pl.

Informacja o studiach pdf

Informacja o konferencji pdf


Szanowni Państwo,

firma EUROIMMUN POLSKA serdecznie zaprasza wszystkich Lekarzy do wzięcia udziału w kursie online pt.: „Diagnostyka przeciwciał ANA w teorii i praktyce”. Kurs został uruchomiony 3 kwietnia i będzie dostępny do 30 czerwca 2017 r. na stronie akademia.euroimmun.pl. Ukończenie kursu upoważnia do otrzymania 12 punktów edukacyjnych.

Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie medycyny i diagnostyki laboratoryjnej umożliwiają stosowanie nowoczesnych metod diagnostycznych. Jedną z nich jest badanie obecności przeciwciał przeciwjądrowych (ANA), które mają istotne znaczenie diagnostyczne w rozpoznawaniu układowych chorób tkanki łącznej. Wierząc, że szybka i trafna diagnoza zwiększy szanse pacjentów reumatologicznych na wdrożenie skutecznego leczenia bądź zahamowanie postępu choroby, EUROIMMUN POLSKA uruchomiło kurs „Diagnostyka przeciwciał ANA w teorii i praktyce”, aby promować badania przeciwciał przeciwjądrowych zgodnie z rekomendacjami American College of Rheumatology. Patronat naukowy nad kursem sprawuje prof. dr hab. Piotr Wiland z Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.


Studia podyplomowe - Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Wydziałem Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w celu ułatwienia lekarzom realizacji obowiązku doskonalenia zawodowego przygotowało szeroką ofertę studiów podyplomowych oraz kursów doskonalących na rok akademicki 2017/2018

Aktualnie prowadzona jest rekrutacja na następujące studia podyplomowe:

Badania kliniczne - metodologia, organizacja i zarządzanie pdf

Kontrola zakażeń w jednostkach opieki zdrowotnej pdf

Medycyna ekstremalna i medycyna podróży pdf

Neurologopedia z elementami audiologii i foniatrii pdf

Podstawy psychoterapii pdf

Psychoonkologia w praktyce klinicznej pdf

Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna pdf

Żywienie w zdrowiu i chorobie pdf

W przygotowaniu nowe kierunki studiów:

Koloproktologia praktyczna,

Podstawy publikowania w naukach medycznych.

Szczegółowa oferta w zakresie kształcenia podyplomowego dostępna jest na stronie internetowej: www.mckp.uj.edu.pl.


V Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Ku standardom opieki nad pacjentem w śpiączce”

Miejsce Konferencji: Hotel Filmar, ul. Grudziądzka 45, Toruń
Data Konferencji: 7-8 września 2017

Fundacja „Światło” w Toruniu w dniach 7-8 września 2017r. organizuję V Międzynarodową Naukową Konferencję „Ku standardom opieki nad pacjentem w śpiączce”.

Sygnalizujemy to wydarzenie, gdyż pragniemy w pięknym Toruniu skupić ludzi, którym nie jest obojętny los osób w śpiączce.

Głównym celem konferencji jest wypracowanie standardów opieki, które pozwolą na skuteczniejsze merytoryczne wdrożenie postępowania zwiększającego szansę tej marginalizowanej grupy chorych. Konferencja nie tylko integruje środowisko praktyków opieki zdrowotnej ale i naukowców, których dokonania wyznaczają nowe kierunki działań w stosunku do pacjentów w stanie apalicznym.

Wśród prelegentów konferencji będą lekarze i naukowcy z Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii oraz polscy wspaniali wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Politechniki Gdańskiej, Bydgoskiej Szkoły Wyższej.

Tematyka konferencji będzie ściśle związana z diagnozowaniem i stymulacją wielozmysłową stosowaną wobec pacjentów w śpiączce. W czasie konferencji odbędą się również warsztaty z zakresu rehabilitacji, które poprowadzi Profesor Luckhoff z Niemiec.

Zapraszam Państwa bardzo serdecznie.

Z wyrazami szacunku
Janina Mirończuk
Prezes Fundacji „Światło”

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJI:

Zgłoszenia do 25 sierpnia 2017r.

 • drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • listownie: ul. Grunwaldzka 64 87-100 Toruń
 • fax 56 651 12 17

Odpłatność uczestników 250,00 zł (bez zakwaterowania).
Osoby pracujące w opiece zdrowotnej 200,00 zł (bez zakwaterowania).
Studenci, rodziny pacjentów 100,00 zł (bez zakwaterowania).

Dokonywanie wpłat do końca 25 sierpnia 2017 r.

Wpłata na konto: Fundacja „Światło” PeKaO S.A. I O/Toruń nr 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 z nazwiskiem osoby wpłacającej i dopiskiem KONFERENCJA 2017.

Zakwaterowanie Hotel Filmar, Toruń ul. Grudziądzka 45 tel. 56 669 48 00.
Możliwość rezerwacji noclegu przez Fundację lub osobiście.
W przypadku pośredniczenia Fundacji w rezerwacji noclegu prosimy o kontakt mailowy.

Karta zgłoszeniowa pdf


cede 2017 banner

Kongres Unii Stomatologii Polskiej

Od 10 kwietnia można rejestrować się na Kongres Unii Stomatologii Polskiej, który będzie towarzyszył 26. edycji Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE. W Poznaniu, w dniach 14-16 września dojdzie do spotkania na szczycie - biznesu z nauką.

Wszelkie informacje o wydarzeniu, oraz rejestracja są dostępne pod adresem: www.cede.pl.

Szczegóły pdf


Szanowni Państwo!

Z przyjemnością pragnę poinformować, że Fundacja Daj Szansę, przy wsparciu Stowarzyszenia Twórczej Resocjalizacji Po – most, na zlecenie Gminy Miasta Torunia realizuje projekt z zakresu zdrowia publicznego: Szkolenia profesjonalistów na temat FASD.

W ramach projektu profesjonaliści z pięciu grup stykających się potencjalnie z problematyką FAS w codziennej praktyce będą mieli możliwość uczestniczyć w dwuetapowym szkoleniu. Wstępne seminarium będzie obejmować 8 godzin warsztatów, zaś seminarium pogłębione będzie obejmować trzy dwudniowe sesje – łącznie 56 godzin warsztatu.

Za stronę merytoryczną projektu odpowiada niekwestionowany autorytet w dziedzinie – pan dr Krzysztof Liszcz.

Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny.

Ufamy, że wśród uczestników szkolenia uda się wyłonić grupę osób stanowiących w przyszłości zaplecze kadrowe dla centrum diagnozy i terapii FASD w naszym mieście.

Mam przekonanie, że dla powodzenia realizowanego projektu i osiągniecia zamierzonych efektów niezbędny jest udział przedstawicieli służby zdrowia oraz profilaktyki i terapii uzależnień - liczymy na Państwa udział i rozpropagowanie projektu wśród potencjalnie zainteresowanych.
Oferujemy Państwu możliwość udziału w gruntownym szkoleniu warsztatowym, opracowanym i poprowadzonym przez uznanych w skali kraju specjalistów.

Serdecznie zapraszamy.

W załączeniu szczegóły dotyczące projektu oraz możliwości zgłoszenia, zachęcamy do rejestracji – liczba miejsc ograniczona.
Zachęcamy też do odwiedzenia naszej strony: http://www.fundacja-dajszanse.pl/11/akademia-rozumienia-fasd.

W przypadku gdyby zaproponowane terminy warsztatów wstępnych dla poszczególnych grup profesjonalistów nie były dogodne dla zainteresowanych, w indywidualnych przypadkach możliwe jest dołączenie do innej grupy w innym terminie, po dokonaniu odpowiednich ustaleń i oczywiście w miarę wolnych miejsc.

Ewa Grobelska
Prezes Fundacji


choroba zwyrodenieniowa stawowWyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie otrzymała dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach umowy nr 05.04.00-00-0085/16 na realizację projektu pt. Inwestycje w kompetencje lekarzy gwarancją właściwego leczenia Choroby Zwyrodnieniowej Stawów.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych szkoleń, szczegółowe informacje o projekcie mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej: http://wsiiz.pl/o-projekcie-bsdl.


Studia podyplomowe MBA

Szanowni Państwo,

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Warszawski Uniwersytet Medyczny ogłaszają nabór na nowe studia podyplomowe Executive Master of Business Administration, wspólnie tworzone przez jedne z najlepszych uczelni w Polsce, skierowane do kadry zarządzającej oraz specjalistów pracujących w ochronie zdrowia. Studia realizowane będą według autorskiego programu przygotowanego przez doświadczonych praktyków i najlepszych pracowników naukowych obydwu uczelni.

Szczegóły pdf


Odpowiedzialność za błędy w sztuce lekarskiej

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam do udziału w szkoleniu, które w całości będzie oparte na metodzie case study, tj. analizie stanów faktycznych i odniesieniu ich do aktualnych regulacji prawnych. W ramach poszczególnych zagadnień zostanie również przedstawiona aktualna linia doktryny i orzecznictwa sądów polskich. Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy, co pozwoli Państwu na zadawanie pytań w każdym momencie jego trwania i modyfikowanie zakresu w zależności od potrzeb.

Szczegóły pdf


Studia podyplomowe z zakresu bioetyki

Wydział Teologiczny Uniwerstytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia podyplomowe z zakresu bioetyki.

sp bioetyka 2017

Szczegóły pdf


Podsumowanie Światowego Dorocznego Kongresu Stomatologicznego FDI 2016 Poznań

Video z wydarzenia można obejrzeć pod tymi linkami: FDI-1, FDI-2.

   

PRO MEMORIA

 

puzynska wyszynska czeslawa

Czesława Pużyńska-Wyszyńska

(1933-2017)

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 28 maja 2017 r. zmarła, w wieku 83 lat, Pani Doktor CZESŁAWA PUŻYŃSKA-WYSZYŃSKA, emerytowana lekarka z Torunia. Specjalistka medycyny przemysłowej. Absolwentka rocznika 1959 Akademii Medycznej w Białymstoku.

   

Imprezy  

   

Składki  

   

abonament kancelaria

   

Biblioteka  

Główna Biblioteka Lekarska Oddział w Toruniu

Poniedziałek   10.00-16.00
Wtorek  11.00-19.00
Środa  10.00-16.00
Czwartek  10.00-16.00
Piątek  10.00-16.00

Tel. 56 622 71 93

E-mail: odztor@gbl.waw.pl

   

uppl

   
Submit to Facebook
   
© Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska 2016
0531165
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystko
172
961
4856
4856
15718
18153
531165

Online (15 minutes ago):14

IP:54.166.229.17