Drukuj
Odsłony: 2237

logo wfos

W listopadzie 2017 roku zakończył się ostatni etap trwającej od 2013 roku rewitalizacji zabytkowego ogrodu tarasowego, zlokalizowanego na terenie Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Toruniu, przy ul. Ignacego Danielewskiego 6. Inwestycję tę udało się zrealizować przy zaangażowaniu środków własnych, oraz dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w łącznej wysokości 125.000.00 złotych. Realizatorem inwestycji było przedsiębiorstwo „artGarden Agnieszka Lewandowska sp. j.”

W ciągu niemal pięciu lat, prowadzone etapami prace pozwoliły przywrócić zaniedbane tereny zielone do stanu, jaki mogą Państwo obejrzeć w poniższej galerii fotografii.

Kolejne etapy rewitalizacji zakładały przede wszystkim:

Wszystkie prace przebiegały zgodnie z przyjętym harmonogramem rzeczowo-finansowym.

Dzięki przeprowadzonej rewitalizacji, ogród odzyskał walory estetyczne, a istniejąca infrastruktura powoduje, że ogród jest miejscem, w którym można odpocząć, lub zorganizować imprezę plenerową. Stanowi zatem nie tylko miły dla oka teren zielony sąsiadujący z budynkiem Izby Lekarskiej, ale kolejne miejsce w naszej siedzibie, w którym możemy Państwa gościć.

Tak prezentował się teren ogrodu po zakupie siedziby w 2012 roku:

Kolejne etapy rewitalizacji, lata 2014-2017: